REY anlattı: Üzerinde çalıştığı VVO TV projesi; UZI & Motive gibi isimlerle gelecek işler ve fazlası!

Özellikle ülkemiz rap camiasının prodüksiyon tarafında önemli işlere imza attığına inandığımız Rey ile daha önce 2020 yılının sonunda bir röportaj gerçekleştirmiştik. O günden bu yana hayatında epey şeyi değiştirmiş, hayal ve hedeflerini daha yüksek yerlere koymuş olduğunu gördük.

Rey ile ekibiyle birlikte üzerinde çalıştıkları VVO TV projesi; UZI, Motive, Heijan, Muti gibi isimlerle yaptığı şarkılar ve çok daha fazlasını konuştuk.

Rapertuar: Hayatın nasıl gidiyor? Bu sıralar neler yapıyorsun?

Rey: Şu sıralar VVO TV isimli bir yapı inşa etmekle uğraşıyorum. Bunun için bir ekiple çalışıyorum. İlgilenmem gereken o kadar fazla proje var ki artık prodüksiyon anlamında iş akışı olarak DJ Khaled ile aynı iş akışına sahibiz. Bir yandan toplantılarımı ve iş ilişkilerimi yürütmeye çalışırken bir yandan da sade ve anlamlı bir hayat yaşamaya çalışıyorum. Para ile ilişkimi keseli uzun zaman oldu, artık sadece bir şeyleri değiştirmek ve iz bırakmak istiyorum. Hayatımı tamamiyle buna adadım diyebilirim.

“KOVL’e 40 sample teslim ettim.”

VVO TV tam olarak nedir, açıklayabilir misin?

VVO TV, web 3.0 ekosisteminde var olmaya çalışan bir medya şirketi. Operasyonlarımız içerik üreticiliği, yapım şirketi ve organizasyon faaliyetlerine dayanıyor. Şu an için sadece Instagram üzerinden devam ederken yakın zamanda Youtube platformunda da faaliyet göstereceğiz. Amacımız, sanatçı-dinleyici arasındaki manevi bağı kuvvetlendirerek sanatçılara ve dinleyicilere geçirdiğimiz bu zor günlerde bir nebze olsun maddi ve manevi anlamda destek olabilmek.

İçeriklerimiz yapay zeka ile yaratılırken arkasında gerçekten işlerinde yetkin ve kendini ispatlamış insanlar görev alıyor. Uzun vadedeki hedefimiz ise özel bir televizyon kanalı kurmak. Elbette bu da Web 3.0 ekosistemine yakışır bir şekilde olacak. İlk NFT koleksiyonumuzun ilk parçası şu an OpenSea’de. İstanbul:2023 isimli bu koleksiyon, ülkedeki en önemli entertainment oyuncularına ev sahipliği yapıyor.

“Hedefim Türkiye’nin en uçuk yapım şirketini kurmak.”

Peki prodüktör olarak neler yapıyorsun? Kimlerle çalışmayı istersin mesela?

“Prodüktör olarak birçok isimle proje yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Yakın zamanda UZI, Heijan, Muti, GNG Clan, Lvbel C5, Motive, Ahiyan, Batuflex, Organize, BLOK3 gibi isimlerle projeler gelecek. Kimisinde prodüktör, kimisinde executive producer olarak varlık gösteriyorum. En çok çalışmak istediğim insanların başında ise Tory Lanez, Ezhel, Luciano, Melez ve Summer Cem geliyor. KOVL ekibi ile yılbaşında yaptığımız buluşmada tamı tamına 40 tane sample teslim ettim. Neler bekliyor bizi, hep beraber göreceğiz.”

Rey ve Bugy.

Ne gibi hedeflerin var, bahsedebilir misin biraz?

Yakın zamanda tek hedefim Türkiye’de bağımsız sanatçıların sırtını tereddüt etmeden yaslayabileceği, Türkiye’nin en uçuk yapım şirketini kurmak. Türk milletinin ve gencinin buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu konuda da herkes üstüne düşen görevi en iyi şekilde yapmalı.

VVO Beats Türkiye zamanında da olduğu gibi VVO TV’nin standartları yeniden belirleyeceğine eminim. Bu ülkeye yetiştirdiğimiz binlerce prodüktör, VVO Beats Türkiye’nin komünitesinden doğan yüzlerce kolektif bunun garantörüdür.

Bu işleri yapmak için gereken bütçeyi nereden sağlıyorsun?

Çeşitli yatırımcı gruplarından destek alıyorum. Çalıştığım yatırımcı gruplarından da oldukça memnunum. Hepsi ülkedeki bağımsız sanatçılar için çok büyük bedeller ödemiş vatanperver insanlar. Bu benim için çok önemli. Bu yüzden onlarla bir araya gelmekten dolayı çok mutluyum, aramızdaki ilişki artık yatırımcı-girişimci ilişkisinden ziyade ağabey kardeş ilişkisine döndü. Planlarımıza güveniyor ve geleceğe her daim umutla bakıyoruz, bunun yanı sıra profesyonel ilişkimize de dikkat ediyoruz.


Rey’in Instagram hesabına buradan, VVO Originals Instagram hesabına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Motive’nin 20 Ocak-2 Nisan 2023 Arası Konser Takvimi

Sonraki İçerik

MOTİVE ile RÖPORTAJ! "En sevdiğim dövmem, ensemdeki Vio dövmem."

İlgili İçerikler