OFFSET tamamen solo bir yola gidiyor: Migos’un şirketine dava açtı!

Mayıs ayından beri Migos‘un dağıldığına dair haberleri okuyoruz, okuyorsunuz. Quavo ve Takeoff ikilisi zaten HOTEL LOBBY isimli şarkıyı Unc & Phew yani Amca & Yeğen adı altında yayınlayınca bu dedikodular ilk kez doğrulanmaya yaklaşmıştı. Daha sonrasında Gucci Mane düetli Us Vs. Them şarkısında da Offset yer almamış, üstüne üstlük Quavo ve Takeoff, Offset’in olmayacağı bir Migos konseri duyurmuştu.

Bu sırada sessizliğini koruyan Offset, geçtiğimiz hafta Baby Keem’in prodüktörlüğünde 54321 isimli yeni teklisini yayınladı. Solo albüm yolunda olduğunu bildiğimiz Offset, bu gece de Moneybagg Yo’nun ona eşlik ettiği CODE isimli şarkısını dinleyenlerinin beğenisine sunacak. Anlaşılan Offset, Migos ve Quality Control Music‘ten bağlarını tamamen koparmaya hazırlanıyor.

Bilmeyenler için; Quality Control Music, bünyesinde Migos, Lil Baby, Lil Yachty, City Girls gibi isimleri barındıran bir plak şirketi. Migos’un yanı sıra Migos üyeleri de solo sanatçılar olarak bu şirkete bağlıydı. Zaten Offset’in ilk solo stüdyo albümü FATHER OF 4 da yine bu şirket etiketiyle yayınlanmıştı.

Offset’in açtığı davaya ve içeriği ise burada devreye giriyor. Offset, 54321’i Motown Records etiketiyle yayınladı. Önümüzdeki şarkıları ve 2. solo albümü de yine bu etiketle gelecek. Ancak iddiaya göre Quality Control Music, hâlâ Offset’in şarkıları üzerinde hak talep ediyor ve bu konuda sanatçının başını ağrıtıyormuş. Offset, 15 Ocak 2021’de bir anlaşma yaptıklarını ve solo olarak kendini şirketten kopardığını söylüyor.

Migos’un resmi bir üyesi olarak Quality Control Music’le bağı süren Offset, solo olarak bağını kopardığı şirketle mahkemelik olmuş durumda. Bakalım hukuk zemininde ve Migos-Offset gerginliği açısından bütün bu olaylar ne şekilde sonuçlanacak?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

DJ KHALED, GOD DID albümünün tracklist'i yayınladı: İçerisi Şampiyonlar Ligi gibi

Sonraki İçerik

İŞİN ARKAPLANI: Kanye West'in ilk single'ı Through The Wire'ın hikayesi

İlgili İçerikler