MOTİVE’nin Kıbrıs’taki konserinde kaos!

© Ahmet Emre Saka

Motive, Erenköy-Karpaz Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu yaz festivalinde sahne almak için dün gece Kıbrıs’taydı. Motive ve ekibi, festival alanından sahneye çıkmadan ayrıldı.

Festival alanındaki dinleyiciler, Motive ve beraberlerindekilerin bulunduğu araca yumruklarla saldırdı. Olayın ardından belediye başkanından ve Motive’nin avukatı Ali Furkan Tatlı‘dan açıklamalar geldi.

Erenköy-Karpaz Belediye Başkanı Dr. Hamit Bakırcı, sahneye çıkıp konuyla alakalı şöyle konuştu:

“Kendisinden önce Otantik grubu sahne aldı ve hiçbir sıkıntı olmadı ama kendileri artık psikolojik durumları mı elvermiyordu bilmiyorum, ne yapsak çıkmak istemediler. Bunu bilmeye ihtiyacınız var. Beğendiğiniz grup buymuş demek. Bilmiyordum böyle bir şey olduğunu. Sizden onların adına çok özür diliyorum. Onları sağ salim getirdik. Güvenli şekilde de otellerine ulaştıracağız ama yasal boyutta gerekli ne varsa da yapacağız. Hakkınızı onlara yedirmeyeceğiz. Çok gerginim, kusura bakmayın. Biraz da sinirlendim. Buraya eğlenmeye geldiniz ama bunu başaramadık.

Onları sağ salim getirdik. Güvenli şekilde de otellerine ulaştıracağız ama yasal boyutta gerekli ne varsa da yapacağız. Hakkınızı onlara yedirmeyeceğiz. Çok gerginim, kusura bakmayın. Biraz da sinirlendim. Buraya eğlenemeye geldiniz ama bunu başaramadık.

Sizden çok özür diliyorum ama gereğinin yapılacağından da emin olun. Sonuna kadar gideceğiz. Sosyal medya ve basın aracılığıyla her şekilde bu durumu anlatacağız. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Kendinize çok iyi bakın.”

Motive’nin avukatı Ali Furkan Tatlı ise bu iddialara Instagram hesabından yaptığı şu açıklamalarla yanıt verdi:

“Değerli kamuoyu, 7 Temmuz Pazar günü, değerli sanatçımız Motive’nin Kıbrıs Karpaz Belediyesi’nde gerçekleştirilmesi planlanan konseri, teknik aksaklıklar nedeniyle ne yazık ki gerçekleştirilmemiştir. Sanatçımız ve ekibi, konser saatinden 15 dakika önce konser alanında hazır olmasına rağmen, ses ve ışık sistemlerinin çalışmadığını görmüş ve bu aksaklıkların giderilmesi için saat gece 11’e kadar sabırla beklemişlerdir. Ancak, bu süre zarfında teknik sorunlar giderilmemiştir. Bir önceki gün, aynı yerde sanatçı Sena Şener’in konseri sırasında yaşanan trafo patlaması olayının ardından, Motive’nin konseri için de gerekli önlemlerin alınmadığı anlaşılmıştır. Sanatçımız ve ekibi, teknik aksaklıkların giderilememesi durumunda konserin ileri bir tarihe ertelenmesini kabul etmiş, ancak buna rağmen kendilerine sahneye çıkmaları için baskı yapılmıştır. Bu baskılar sonucunda, sanatçımız ve ekibi, çok çirkin, hiçbir sekilde kabulü mümkün olmayan tavır ve davranışlara maruz kalmıştır. Sanatçımız Motive ve ekibine yapılan bu kabul edilemez muamele karşısında hukuki süreç başlatılmıştır. Motive ve ekibi, yaşanan bu üzücü olay nedeniyle hayranlarından özür diler ve en kısa sürede unutulmaz bir konser vermeyi temenni eder.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

N.W.A grubunun anıldığı RAP ŞARKILARI

Sonraki İçerik

Eminem, TOBEY şarkısının klibinde geçmişi hatırlattı

İlgili İçerikler