YENİ ÇIKANLAR #6 | VIO, LIL YACHTY, KAMUFLE, JUICE WRLD ve çok daha fazlası!

Türkçe rap’e Vio‘nun, Amerikan piyasasına ise Lil Yachty‘nin damga vurduğu 29 Mayıs Cuma günü neler çıktı, hepsi topluca burada!

Vio’nun albümü biraz gecikip daha sonra da sadece YouTube’dan çıktı. Spotify ve diğer dijital platformlara gelmesi ise Cuma sabahını buldu. Bu çok büyük bir sorun olmasa da MOB Entertainment, profesyonel bir şirket ve özellikle Vio’nun albümünde böyle hatalar görmek gerçekten şaşırtıcı bizce.

 

Vio – Yanyol Vol. 2

Vio‘nun 14 Şubat’ta çıkan ilk albümü Yanyol, Vol. 1‘nin devamı niteliğinde olan Yanyol Vol. 2‘nin ilk part’ı yayınlandı. İlk bölümde Rüzgar, Ezhel, Tepki ve DJ Artz Vio’ya eşlik ediyor. İlk şarkıda Vio yer almıyor, Rüzgar’ın Vio hakkında yazdığı sözlerden oluşan bir intro tercih edilmiş. İkinci şarkıda düet olarak Ezhel yer alırken, altyapıda Bugy ve DJ Artz’ın imzası yer alıyor. Gördüğüm kadarıyla birçok kişinin yaptığı eleştiriye ben de katılıyorum, Ezhel’in kısmı hiç olmamış. Şarkı için çekilen klip oldukça güzel olsa da, Ezhel’in kafa sesi, cloud rap gibi denemelerini kendi şarkılarında yapsa çok daha iyi olurdu diye düşünmekteyim. Tepki’nin eşlik ettiği Kızım Biliyosun ve DJ Artz’ın altyapısını yeniden düzenlediği Onun Adı V parçaları ise projenin en başarılı şarkıları nezdimde. Projenin ilk bölümü biraz hayal kırıklığı yaratsa da haftaya gelecek ikinci bölümden beklentilerim yüksek.

 

Lil Yachty – Lil Boat 3

Lil Yachty‘nin aynı zamanda lakabı olarak kullandığı albüm serisi Lil Boat‘nun üçüncüsü yayınlandı. Harika bir tracklist’e sahip olan albüm, sanatçıyı ve tarzını sevenleri üzmeyecektir.

 

Kamufle – 19T

Kamufle, 4 bölüme ayırdığı 19T albümünün son bölümünü de yayınladı. Son bölümde düet olarak Can Kazaz ve Barış Demirel yer alıyor. Kamufle son bölümü yayınlarken albümün tamamını birlikte yayınlamış. Yani daha önce yaptığı gibi 19T Part 4 şeklinde sunulmadı dijital platformlardan.

 

Juice WRLD & Trippie Redd – Tell Me U Luv Me

Juice WRLD‘ün ölümünden sonraki kayıtlarına hız kesmeden devam ediliyor. Geçtiğimiz ayın sonunda yayınlanan Righteous‘ın ardından bu kez de yakın arkadaşlarından Trippie Redd‘in de yer aldığı Tell Me U Luv Me isimli parça yayınlandı.

 

Rota – Ağla

Rota‘nın içinde popüler kültürden birçok isim ve Norm Ender‘e de iğneleme bulunan parçası yayında.

 

Amine – Riri

Aminé, son zamanlarda yayınladığı tekliler ile piyasaya güzel bir dönüş yaptı. Riri isimli bu şarkısı da başarılı olmuş.

 

Freddie Gibbs & The Alchemist

Freddie Gibbs ve The Alchemist‘in ortaklığında hazırlanan Alfredo isimli albüm, benzer sound’lardan sıkılıp “gerçek hiphop” arayışında olanlar için bulunmaz bir cevher.

 

G Herbo – PTSD (Deluxe)

Amerikan piyasasında özellikle son dönem iyiden iyiye popüler hale gelen Deluxe versiyon yayınlama furyasına G Herbo da katıldı. 14 şarkılık PTSD albümüne bir 14 şarkı daha ekleyen G Herbo, düet olarak Lil Durk ve Lil Uzi Vert‘e yer vermiş.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

AUTOTUNE nedir? RAP müzikte AUTOTUNE nasıl kullanılır?

Sonraki İçerik

EMINEM'in canlı sohbetinden geriye kalanlar: Bu sıralar en sevdiği albüm hangisi? Karantinada neler izliyor?

İlgili İçerikler