KAYCYY’dan TRAVIS SCOTT’a: “Ben back vokal değilim!”

Travis Scott, bildiğiniz üzere yıllardır büyük bir heyecanla beklenen 4. stüdyo albümü UTOPIA‘yı 28 Temmuz’da piyasaya sürdü. Çok geri dönüşler alan albüm, Spotify tarihinin en iyi açılışlarından birini yapıp en iyi ilk haftalarından da birini geçirdi.

Bu açılış, yaratılan bu heyecana katkı sağlayan bir son bir hamle olmuştu. Travis Scott, aynı bir önceki albümü ASTROWORLD’de de yaptığı gibi konuk sanatçıların isimlerini yazmayıp insanlara ilk dinleyişte farklı bir deneyim yaşatmak istedi.

Ancak daha sonra konuk sanatçılara kredi vermek açısından mı yoksa stream arttırma amacıyla mı bilinmez, konuk sanatçıların ismi yazıldı. Tabii 1 şarkı hariç: THANK GOD.

Albümün 2. parçası olan THANK GOD, normalde KayCyy düeti içeriyor. Kenya doğumlu Amerika rap sanatçısı KayCyy, yeni nesilin deneysel işler üreten ve gelecek vadeden rapçilerinden biri olarak görülüyor. Parçanın nakaratını seslendiren ve sözlerin yazım aşamasında da yer alan kişi olarak, UTOPIA’da konuk sanatçıların yazılmasının ardından kendisinin neden olmadığını Twitter hesabından Travis’e sarf ettiği sert sözlerle sorguladı.

Gördüğünüz tweet’te, bir hayranı KayCyy’ın adının neden gizli kaldığını soruyor. KayCyy da bu tweet’i alıntılayıp şu ifadeleri kullanıyor:

“Bu tarz mesajları gönderip duruyorsunuz. Ne yaptığımı hepiniz biliyorsunuz. Ben back vokal şarkıcı değilim. Trav’i s*keyim!!!”

Travis Scott, daha önce bu konuda Swae Lee ile benzer bir problem yaşamıştı. ASTROWORLD albümünde yer alan SICKO MODE parçasının çok küçük bir bölümünde Swae Lee vokalleri var dikkat ettiyseniz. Spotify ve diğer dijital platformlarda zaten konuk sanatçılar yazmıyor ama YouTube’a koyulan müzik video, “Travis Scott ft. Drake” şeklinde yüklenince Swae Lee bu konuda hakkını arayarak Travis’e sitem etmişti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Prodüksiyon ekibi 808 MAFIA üzerine: Üyeleri kim, en hit işleri ne?

Sonraki İçerik

EMINEM'den The Game ve Melle Mel'e cevap geldi