EMINEM’den The Game ve Melle Mel’e cevap geldi

Geçtiğimiz hafta Eminem, Instagram hesabından Dr. Dre ve Ez Mil‘le beraber bir fotoğraf paylaşmış ve paylaşıma “Dre ve ben geri döndük. Ez Mil’e bir göz atın.” notunu düşmüştü. Eminem ve Dr. Dre, 50 Cent’ten sonra ilk kez birlikte Shady Records ve Aftermath Entertainment ortaklığında bir sanatçıyı şirketlerine dahil etmişti.

Bu duyurunun ardından ilk şarkı da gecikmedi ve Eminem’in Ez Mil’e eşlik ettiği Realest isimli single piyasaya sürüldü. Şarkıda Ez Mil, sahip olduğu ve onu Shady Records/Aftermath Entertainment’a götüren akıcı flow yeteneğini kullanırken, şarkının bir yerinde de Eminem’in 2018 yılında Joyner Lucas ortaklığında çıkan Lucky You şarkısındaki flow’u kullanarak Detroitli efsaneye saygıda bulunuyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Marshall Mathers (@eminem)’in paylaştığı bir gönderi


Eminem’in verse’ü ise daha çok sözlerin gittiği yer ile dikkat çekiyor. Hatırlayacağınız üzere, The Game geçtiğimiz sene birden çok kez Eminem’e sataşmıştı. Bunlardan biri zaten Eminem diss’i olarak hazırladığı 10 dakikalık The Black Slim Shady isimli diss parçaydı. Bir diğeri de katıldığı bir röportajda Eminem için kullandığı “Eminem’in müziğinin kulüplerde veya herhangi bir yerde çaldığını duyuyor musunuz?” ifadesiydi.

Eminem bunların hiçbirine yanıt vermemişti ama Realest parçasında değinmeye karar vermiş. Parçada The Game’in bu sorusunu şöyle yanıtlamış:

“Seni o kulüplerde şarkılarının hâlâ çalınıyor olmasının sebebi, oralarda sahne alıyor olman.”

 

Bir diğer cevap da Grandmaster Flash & The Furious Five grubundan Melle Mel‘e geldi. Melle Mel, bir röportajında Eminem’in bu kadar iyi bir rapçi olarak anılmasını ve birçok insanın ilk 5’ine girmesini beyaz olmasına bağlamıştı. Mel, “Eğer Eminem de bizim gibi sıradan bir siyahi olsaydı bu kadar iyi bir rapçi olarak sayılır mıydı hiç?” şeklinde tartışma yaratan bir cümle kurmuştu.

Eminem bu cümleye de o dönem cevap vermemişti. Görünen o ki yanıtını şarkıya saklamış. Realest parçasındaki verse’ünde Melle Mel’in bu söylediğinin tam aksini iddia eden Eminem, beyaz olmasının rap müzik içinde ona zorluk yarattığını ama yine de bu zorlukları aşarak tarihin en iyisi olduğunu söylüyor. Bu iddialı lafı da hip-hop’ı bir eve benzeterek yapmış:

“Bu evde misafirim ama bu s*rtüğü bir yalıya çevirdim.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

KAYCYY'dan TRAVIS SCOTT'a: "Ben back vokal değilim!"

Sonraki İçerik

Çıkışı, tarihi ve etkileriyle, POP RAP nedir?

İlgili İçerikler