11 yaşındaki Gazzeli ABDULRAHMAN, ülkesindeki zorlukları rap yaparak dünyaya anlatıyor!

Abdulrahman ya da kendine koyduğu mahlasıyla MCA Abdul, son haftalarda dünya medyasını meşgul etmeyi başarmış minik bir rapçi. Gazzeli Abdulrahman, ülkesinde yaşadığı sorunları rap müzik aracılığıyla dünyaya aktarmaya çalışıyor ve kısmen bunu başardı şimdiden.

İngilizce rap yapan Abdulrahman, New York Times ve Reuerts gibi yayın organlarına bile haber oldu. Kendisine dünyanın dört bir yanından rapçiler ile prodüktörler de ulaştı ve destek olmak istediklerini söylediler. 11 yaşında olmasına rağmen yeteneği ve ülkesinin şartlarında iyi seviyede İngilizce bilmesiyle adından söz ettiren MCA Abdul’u size tanıtmak istedik.

Videosuyla interneti kasıp kavuran Abdul, ben bu yazıyı yazarken Instagram’da 117 bin takipçiye sahip. Bu yazının en sonunda size Türkçe çevirisiyle sunacağım bir video ile ünlendi. O videoda okuldan arkadaşları Abdul’un etrafını sarmış ve Abdul, Filistin ile ilgili bir şarkı söylüyor.

Abdulrahman’ı destekleyenler ile birlikte onu ve babasını eleştiri yağmuruna tutanlar da var. Bazı Filistinliler, İsrail ile barış içinde olmayı istediğini söyleyen Abdul’un bu düşüncesinin doğru olmadığını düşünüyor.

Abdul’un hobileri NBA, basketbol ve kaykay. Minik rapçi, özellikle Eminem’i çok seviyor. Eminem ile 2Pac’ın şarkılarını ezbere biliyor, hatta 9 yaşındayken bu şarkılara cover yaparak rap müziğe adım atmış.

Abdul, “Filistinlilerin Gazze’de nasıl yaşadığını ve çocuk olarak nasıl normal insanlar gibi yaşamamız gerektiğini ama yaşayamadığımızı anlatmak istiyorum.” diyor. Hiç dil eğitimi almamış. Her konuda kendi kendini internetten geliştirmiş babasının söylediğine göre.

Albdulrahman’ı görünce hemen videosunu kaydettim ve Türkçe çevirisiyle birlikte Instagram’da Rapertuar’ın sayfasından yayınladım. Bu paylaşımımız büyük ilgi gördü. MCA Abdul, inşallah çok daha iyi yerlere gelir ve sanatıyla ülkesindeki sorunları daha geniş kitlelere duyurur. Instagram’da paylaştığım post’ta demiştim, burada da demek istiyorum: İyi ki rap var!

İşte Abdulrahman’ın ünlendiği o video:

MCA Abdul’u Instagram’dan takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

BRYSON TILLER'dan yeni müzik video ve albüm haberi!

Sonraki İçerik

LIL BABY ve GUNNA'dan DRIP HARDER 2 mi geliyor?

İlgili İçerikler