ANIL PİYANCI’dan sert tepki: “Yeni şarkım POWER TÜRK hariç tüm platformlarda”

Anıl Piyancı ve Perdenin Ardındakiler‘in ortak şarkısı Yağmurlar, bugün yani 10 Nisan 2020 tarihinde yayınlandı. Anıl Piyancı, yeni şarkısının Power Türk hariç her yerden yayınlanacağını söyledi.

Şarkı için çekilen klibin teaser’ı, Power Türk’ün yalnızca Hip-Hop ve RnB tarzları için kurduğu yeni radyosu olan PowerPlus‘un Twitter hesabında birkaç gün önce paylaşıldı. Anıl Piyancı da bu paylaşımı alıntılayıp şu notu düştü:

“Sizde hiç utanma yok mu? Asla hiçbir şarkımızı radyonuzda veya size bağlı olan hiçbir hesapta görmek istemiyoruz! Bize uyguladığınız ambargoları unutmadık, unutmayacağız!”

Ardından yeni şarkısının teaser’ını kendisi paylaşan Piyancı, bu sefer de “Yeni şarkımız Power Türk hariç tüm platformlarda yayında” yazdı. İnsanlar bu paylaşımların sebebini sorunca da şöyle bir açıklamada bulundu:

“Olay şu arkadaşlar: Yıllarca rap müziği özellikle çalmadılar, şarkılardan rap bölümleri çıkarıp çalmak gibi terbiyesizce ileri gittiler, ödül törenlerine kategori bile eklemediler, müziğimiz hakkında küçümseyici tavırlar sergilediler vs. Sonuç ortada, iş işten geçti!”

Anıl Piyancı’nın bu paylaşımlarına rap dünyasından bazı isimler de destek verdi. Power Türk’ün, Türkiye’de rap’in popüler olmadığı yıllarda Emre Altuğ-Server Uraz düetinden Server Uraz’ın bölümünü çıkarıp yayın yaptığı ve genel anlamda da neredeyse hiç rap müzik çalmadığı biliniyor. Server Uraz (O zamanki ismiyle Pit10), Limit Yok şarkısında “Ama Powertürk’ün sayesinde oldum sabır küpü!” sözleriyle bu durumdan bahsetmişti.

Geçtiğimiz günlerde DJ Artz‘ı etiketleyerek Ezhel‘in şarkılarının da yeni radyoda yer alacağından bahseden PowerPlus’a, DJ Artz da şu sözlerle cevap vermişti:

“Power mı? Hadi işine bak kardeşim o tren çoktan kaçtı, onu seneler boyunca ısrarla çalmadan önce düşünecektiniz. Uza.”

Siz Power Türk’ün yeni bir radyo kurarak sadece rap çalması ve rapçilerin bu konuya verdikleri tepkiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Şam - Vehim EP (Albüm İncelemesi)

Sonraki İçerik

CHRIS BROWN ve YOUNG THUG ortak mixtape'ine hazır olun!

İlgili İçerikler