A$AP Rocky, katıldığı röportajda oğlu ve yeni albümü hakkında konuştu

Geçtiğimiz günlerde Rihanna ile birlikte yeni doğan oğluna kavuşan A$AP Rocky, Dazed’e verdiği röportajda oğlu, uzun süredir gelmesi beklenen yeni albümü ve Kasım 2021’de hayatını kaybeden moda tasarımcısı Virgil Abloh’un onun üzerindeki etkisi olmak üzere birçok konuya değindi.

Lord Flacko’nun Dazed röportajında verdiği demeçlerden önemli olanlarına göz atalım.

Oğlu

Henüz çok taze bir baba olan A$AP Rocky, oğlunu nasıl yetiştirmesi gerektiğini kendi içinde çözmüşe benziyor. Söylediklerine bakılırsa bazı prensipleri var. “Nasıl bir baba olmak istiyorsun?” sorusuna şu şekilde cevap veriyor.

“Çocuğuma ne olursa olsun hayal gücünü hiçbir zaman kaybetmemesini hatırlatacağım. Bir yetişkin olduğunda bile. Ben mesela çizgi film izlemeyi çok severim. Teletubbies, Blue’s Clues, Yo Gabba Gabba, Peppa Pig, Baby Shark gibi çizgi filmler izliyorum. Umarım açık fikirli bir çocuk yetiştirebilirim. İnsanları birbirinden ayırmayan. Bir aziz olacağım demiyorum ama havalı çocuğuyla birlikte havalı olan bir ebeveyn olmak istiyorum.”

Yeni albümü

Metro Boomin & A$AP Rocky

A$AP Rocky’nin yaklaşık 1,5-2 yıldır beklenen yeni albümünün adını kamuoyu ALL $MILES şeklinde biliyordu. Rocky bu ismi direkt olarak zikretmese dahi böyle ibareler vermişti. Röportajda ALL $MILES’ı farklı bir yere konumlandırırken, kesinlikle yeni albümünün adının böyle olmayacağını da belirtiyor.

“Kesin olarak şunu söyleyebilirim ki albümün adı All Smiles olmayacak. Biliyorsunuz ki ben hiçbir zaman halka açık bir yerde albümün adının All Smiles olacağını söylemedim. Bu, aslında daha farklı konseptte bir proje. Müzikten daha fazlası. Şu sıralar yeni albümüm üzerinde çalışıyorum. Albüm için birçok video çektim. Albümün klişe gözükmesini istemiyorum, bu yüzden her alanda limitlerimi zorladım. TESTING’deki endüstriyel, yıkıcı sesten çıkıp daha parlak bir sese ulaşmak… Albümün bulunduğu yeri seviyorum.”

Virgil Abloh

Virgil Abloh & A$AP Rocky

Virgil Abloh her zaman hip-hop dünyasına yakın bir figürdü ancak Rocky ile aralarında rapçi-tasarımcı ilişkisinden çok daha fazla olduğu bilinen bir şeydi. Abloh, Lord Flacko’nun 2013 yılında yayınladığı “Long. Live. ASAP” isimli ilk stüdyo albümünün kapak tasarımı dahil olmak üzere görsel konulardaki detaylarını üstlenen kişiydi.

“Virgil, siyahi çocuklar ve genç yaratıcılar için adeta bir kahindi. Etnik köken veya milliyeti görmezden gelseniz bile hip-hop, moda veya Louis Vuitton konusunda o kadar çok kültürü etkiledi ki… Geldiğimiz noktada sokak giyimiyle lüks giyimi ayırt edemezsiniz. Balenciaga’ya bakın, Hood By Air’e bakın. Biz yaratıcıları, fikirlerimizi dünyaya yaymaya ve zaman ayırmamaya zorladı. Çünkü işi bana bıraksaydın, bir projede ne kadar sürerse sürsün, aylar ya da yıllar boyunca çalışırdım. Hepimiz zamanın verildiğini varsayıyoruz ancak gerçekten vaat edilmiyor. Yaratıcı düşüncelerinizi ve dürtülerinizi hemen ortaya çıkarmalısınız. Virgil gibi birine gerçekten ihtiyacımız vardı.”

 

Röportajın tamamı için: Dazed resmi web sitesi

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

R&B'nin gölge figürü: BRYSON TILLER kimdir?

Sonraki İçerik

SAMPLE NEDİR?

İlgili İçerikler