DaBaby, homofobik sözleri sonrası yeni klibinde özür diledi: “Nefrete karşı nefretle savaşmayın.”

DaBaby, Rolling Loud Miami sahnesinde sarf ettiği sözler nedeniyle birkaç gündür eleştirilerin odak noktası. Baby, geçtiğimiz hafta Miami’de düzenlenen Rolling Loud festivali sırasında verdiği konserde ayarı biraz kaçırmış ve HIV, AIDS gibi hastalıklarla boğuşan insanlar ile LGBTQ topluluğunu harekete geçirecek sözler sarf etmişti.

“Eğer buraya HIV veya AIDS hastalıkları ile gelmediyseniz telefonlarınızın ışığını havaya kaldırın. Otoparkta *** yalamadıysanız telefonlarınızın ışığını havaya kaldırın.” gibi şeyler söyleyen DaBaby, özellikle müzik endüstrisi olmak üzere büyük şekilde tepki gördü.

Gelen tepkiler sonrası Instagram hikayesi üzerinden çeşitli açıklamalar yapan DaBaby, kendisini savunmaya devam etti: “Benim konserde yaptıklarım, konserdeki dinleyicileri ilgilendirir. Ben hiçbir zaman birisini 5-6 saniyelik kesitler üzerinden yargılamadım. Çünkü siz ne derseniz diyin, yaptıklarımı ne kadar çarpıtırsanız çarpıtın, ben hayranlarımla gay ve heteroseksüel fark etmeksizin inanılmaz şekilde eğleniyorum.”

DaBaby daha sonra yeni müzik videosu Giving What It’s Supposed To Give‘i yayınladı ve eleştiriler ile alakalı bir cevap da orada verdi. Ancak ben klibi burada anlatamam, girip izlemelisiniz.

Klibin sonunda izleyenleri gökkuşağı renkleriyle yazılmış “Nefrete karşı nefretle savaşmayın.” notu ile DaBaby’nin “Kendim olduğum için özür dilerim. Aynı, sizin de kendiniz olma özgürlüğünü istemeniz gibi.” mesajı yer alıyordu.

DaBaby daha sonra şöyle bir tweet paylaşarak AIDS/HIV geçiren insanlardan özür diledi ancak LGBT topluluğundan özür dilemeyerek ortalığı daha da karıştırdı.

Baby ile daha önce Levitating şarkısında çalışan Dua Lipa, “DaBaby’nin yorumları nedeniyle şok oldum ve dehşete kapıldım. Gerçekten çalıştığım insanı tanıyamıyorum. Eminim ki hayranlarım benim içimi biliyordur, %100 desteğimle LGBTQ topluluğunun yanındayım. Bir araya gelmeli ve HIV/AIDS etrafındaki cahillik ve leke algısından kurtulmalıyız.” yorumunda bulundu.

Bunun dışında Elton John’un ve Tiny Dancer’ın DaBaby’nin karşısında, son dönemdeki taciz ve kadına şiddet gibi konularla gündeme gelen Atlanta’lı rapçi T.I.’ın da DaBaby’nin yanında yer aldığını belirtebilirim.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

ROLLING LOUD 2021 MIAMI: Performanslar, yeni albüm duyuruları ve festivalde yaşanan her şey!

Sonraki İçerik

Rolling Stone dergisinin kapak yıldızı Young Thug: "En zengin siyahi erkek olmak istiyorum."

İlgili İçerikler