Rolling Stone dergisinin kapak yıldızı Young Thug: “En zengin siyahi erkek olmak istiyorum.”

Trap müziğin merkezi olarak kabul edilen Atlanta’dan çıkan Young Thug, bugüne kadar özellikle trap alt janrasında birçok müzisyeni etkilemeyi başardı. Farklı sound’ları deneyeceği yeni albümü Punk ile Thugger, limitlerini bir kez daha zorlayacak.

Rolling Stone dergisinin 28 Temmuz’da yayımlanan dijital versiyonunun kapak yıldızı olan Young Thug, 15 Ekim’de yayınlanacak yeni albümü Punk hakkında detaylar verirken, gelecek hedeflerinden de bahsetti.

Jackie Nickerson tarafından gerçekleştirilen Rolling Stone dijital versiyon fotoğraf çekiminde Young Thug, yeni albümü Punk’ın konsepti gereği pembe renk kıyafetleri ve kısa süre önce pembeye boyattığı örgüleriyle boy gösterdi. Yeni albümü Punk hakkında “Bugüne kadar yaptığım en iyi albüm oldu çünkü bir şeyler öğretiyor. Dinleyenlere gerçek hayattan kesitler sunuyor. Benim de bir insan olduğumu, sizlerden biri olduğumu gösteriyor. Albüm oldukça söze dayalı.” şeklinde konuşan Young Thug, kişisel hedefleri arasında da aynı JAY-Z ve Kanye West gibi milyarder olmak olduğunu belirtti. Thug, “dünyanın en zengin siyahi erkeği olmak” gibi spesifik bir amacının olduğunu da ekledi.

Rolling Stone dergisi dijital versiyon kapağı

Young Thug, yeni albümü Punk’ta gerçek hayattan birçok öğe olduğunu söylerken bunu yaparken en çok Tupac Shakur’dan etkilendiğini söyledi. “Tupac gelmiş geçmiş en iyi rapçilerden biri olabilir çünkü o, etrafındakilerle alakalı rap yaptı. JAY-Z ile bu konuda konuştuk ve o da bana ‘Bu işe devam ederken Pac’ın yaşadıklarına göz atmalıyız. Pac, bir öğretmendi. Pac, öğretirdi.’ dedi.” 

Young Thug, geçtiğimiz günlerde NPR Music’in organize ettiği Tiny Desk programına katılmış ve 2. stüdyo albümü Punk’ın 15 Ekim’de yayınlanacağını duyurmuştu. Thugger, Ski şarkısının rock versiyonuyla beraber yeni albümü Punk’tan Die Slow, Droppin Jewels, Hate The Game ve Tick Tock şarkılarını seslendirmişti.

Young Thug, Rolling Stone fotoğraf çekimi. © Jackie Nickerson
Young Thug, Rolling Stone fotoğraf çekimi. © Jackie Nickerson

 

Röportajın orijinali için: Rolling Stone

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

DaBaby, homofobik sözleri sonrası yeni klibinde özür diledi: "Nefrete karşı nefretle savaşmayın."

Sonraki İçerik

FUFU anlatıyor: Hip-hop dünyasında grafik tasarımcı olmak

İlgili İçerikler