DRAKE’in yeni albümü CERTIFIED LOVER BOY hakkında bildiğimiz her şey!

Geçtiğimiz Nisan atında Dark Lane Demo Tapes isimli projesini yayınlayan Drake, Instagram’da projeyi duyururken 2020 yazını işaret ederek 6. stüdyo albümünün yolda olduğunu belirtmişti. Resmi olarak 2 gün önce yaz mevsimini bitirdik ancak ortada hala Drake’in albümü yok.

Ayrıca geçtiğimiz cuma günü yani 28 Ağustos, Grammy 2020 için son gündü. Yani bundan sonra çıkacak albümler Grammy 2021 için değerlendirmeye alınacak. Bu nedenle birçok kişi Drake’in geçtiğimiz cuma günü Certified Lover Boy olarak adlandırdığı 6. stüdyo albümünün yayınlanmasını bekliyordu ancak olmadı. Yine de yakın zamanda dinlemeyi beklediğimiz bu albüm hakkında neler biliyoruz, derleyip toparlayalım istedim.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Laugh Now Cry Later off my next studio album CERTIFIED LOVER BOY ?? video link in bio

champagnepapi (@champagnepapi)’in paylaştığı bir gönderi ()

2 hafta önce Lil Durk düetli Laugh Now Cry Later isimli şarkısını çıkaran Drake, bu şarkının yeni stüdyo albümü Certified Lover Boy’dan bir şarkı olduğunu söylemişti.

 

Çıkış Tarihi

Çıkış tarihiyle alakalı hala kesin bir bilgiye sahip değiliz. Dediğim gibi herkes en geç geçtiğimiz cuma bekliyordu albümü. Böylece hem Grammy 2020 içerisinde değerlendirmeye alınabilecekti hem de Drake’in daha önce dediği gibi yaz mevsiminde yayınlanmış olacaktı.

Yine de hala 4 Eylül Cuma ihtimali masada. Amerika’da 7 Eylül Labor Day -İşçi Bayramı denilebilir- olarak kutlanıyor. Yaz mevsimi bir bakıma Labor Day’e kadar sürüyor. Bu nedenle 4 Eylül diyenler de var. 4 Eylül olmasa bile çok büyük ihtimalle Eylül ayı içerisinde yayınlanacaktır diye tahmin ediyorum ben de.

Tracklist

Bu konuda da çok büyük kesinlikler yok henüz. Lil Durk zaten isimlerden biri, bunu söylemeye bile gerek yok. Şarkı sayısının 20’den aşağıda olması bekleniyor. Drake, Şubat ayındaki bir konuşmasında “Sıradaki albümümde daha gerçekçi şeyler sunup, albümü kısa ve öz tutacağım. 10-11 şarkı olabilir 16 olabilir. Aynı zamanda içerisinde farklı müzik türleri yer alacak.” demişti. Scorpion albümününden de kısa olacağını bildiğimize göre tahmin yapmak zor olmasa gerek.

Biraz daha düetlere odaklanırsak; Drake daha önce Lil Wayne‘in radyosunda Roddy Ricch‘in yer aldığı bir şarkıyı çok az dinletmişti. Bu şarkı sonradan dijital ortamlara da sızdı. Roddy Ricch düetlerden biri olabilir yani.

Bunun dışında Jessie Reyez düetli bir şarkı da dolaşıyor internette, albümde olur mu bilinmez tabii ki.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

YERALTI SAHNESİ #1: ÖZEREN

Sonraki İçerik

MURDA'nın MADE IN TURKEY albümünde yaptığı tüm benzetmeler

İlgili İçerikler