YERALTI SAHNESİ #1: ÖZEREN

Yeni bir seriye başlıyoruz. Yeraltı Sahnesi adını verdiğimiz bu seride, size yetenekli olduğunu düşündüğümüz, rap müziği underground olarak icra eden ancak potansiyeli olan isimleri tanıtacağız. Bu isimler bizim kendi seçtiğimiz veya bize Instagram ya da mail üzerinden ulaşan arkadaşlar olacak. O isimlerden kendilerini tanıtmalarını isteyeceğiz ve parçalarını burada size sunacağız. Bu seriyi her hafta yapmayı düşünüyoruz. Eğer siz de bu seride yer almak istiyorsanız, rapertuarhiphop@gmail.com adresine mail atıp kendinizi tanıtabilirsiniz.

Yeraltı Sahnesi‘ndeki ilk konuğumuz Özeren. Kendisini zaten severek takip ediyoruz ve serimize onunla başlamak istedik. 2004 doğumlu genç rapçi, yaşına rağmen iyi bir müzik eğitiminden geçmiş. Annesi ile babasının müzik öğretmeni olması da onun için büyük bir avantaj. Özeren’e “Müzisyen ve müzisyen kimliğinin dışında Özeren kimdir?” diye sorduğumuzda bize şunları söyledi:

“Müzisyen kimliği ile Özeren’i, yaşım çok genç olmasına rağmen olgun ve bir müzik birikimi olarak görüyorum.

Annem ve babam müzik öğretmeni. Onların sayesinde resmen müzikle büyüdüm diyebilirim. Küçük yaştan itibaren müziğe yakın bir ilgim vardı. Kendi kendime amatör olarak gitar çalmayı öğrendim. Bir dönem piyano ile tanıştım ve 12 yaşında film müziği besteleri yapmaya başladım. Üretebildiğimi görünce bu alanda ilerlemem gerektiğine karar verdim. Sonrasında konservatuar çocuk korosu sınavını kazandım. İsmail Baha Sürelsan Konservatuarında iki sene şan eğitimi ve klasik batı müziği eğitimi aldım. Ortaokul sene sonu ve dinletilerinde sahneye çıkıp Türkçe Rock şarkıları söyledim. Hep bir sahne ışığım vardı yani :D. Kısa tutmak gerekirse müzik hayatımın olmazsa olmazı, kendimi ifade etme biçimim, her şeyim.

Tam ismim Hüseyin Arda Özeren, 27 Ocak 2004 doğumluyum. 12 yıldır Antalya’da yaşıyorum ve hala okuyorum. Memleketim ise Malatya, Hekimhan. Genel olarak enerjik, fazla hareketli, doğrucu, kararlı, tuttuğunu koparan, dediğim dedik bir insandır Özeren.”

 

Şimdi sizi Özeren’in 2 şarkısıyla baş başa bırakıyoruz!

 

Skylark & Özeren – Hastalıklı

Bu şarkıda 1.22’den itibaren Özeren’i dinleyebilirsiniz.

 

Özeren – Üzerime Geliyorlar

 

Özeren, aynı zamanda Ne Farkımız Var ekibinde yer alıyor. Ne Farkımız Var, Ankara merkezli müthiş bir ekip. Daha önce röportaj yaptığımız Alishot da NFV’yi detaylı şekilde anlatmıştı. O röportajı okumak için buraya, Özeren’i Instagram’dan takip etmek içinse buraya tıklayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

POSTHUMOUS albüm nedir?

Sonraki İçerik

DRAKE'in yeni albümü CERTIFIED LOVER BOY hakkında bildiğimiz her şey!

İlgili İçerikler