KENDRICK LAMAR’dan görkemli konser: THE POP OUT

© Armen Keleshian

Geçtiğimiz aylarda Drake ile beef’i nedeniyle sık sık gündeme gelen ve bu beef’i sona erdiren Not Like Us isimli diss parçasıyla kırılmadık rekor bırakmayan Kendrick Lamar, dün akşam kendi evinde, Los Angeles’ta unutulmaz bir konser verdi.

Kia Forum‘da düzenlenen The Pop Out: Ken & Friends isimli bu konser, aynı zamanda Kendrick Lamar’ın Drake’le diss’leşmesinin ardından çıktığı ilk sahnedeydi ve bu nedenle de sahnenin nasıl geçeceği ayrı bir merak konusuydu.

Konsere çıkacak konuk sanatçılar daha önceden açıklanmadı ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; Kendrick Lamar, bütün Batı Yakası’nı sahneye çıkardı.

DJ Hed‘in açtığı konserde DJ Hed’in sahnesi sırasında Remble, Ray Vaughn, Cuzzos, Rucci, AzChike, Jay Worthy, Meet the Whoops, Wallie the Sensei, Westside Boogie, Zoe Osama, Kalan.Frfr, Bino Rideaux, BlueBucksClan, RJMrLA, OhGeesy ve JasonMartin da sahneye çıkıp şarkılarını seslendiren isimlerdi.

Sıra Mustard‘a geldiği zaman 310babii, Tyga, Ty Dolla $ign, Dom Kennedy, Steve Lacy, Tyler, The Creator, Roddy Ricch ve YG sahne aldı.

2 DJ ve konuklarının ardından sahne artık “Ken & Friends” grubuna gelmişti. Kendrick Lamar, elbette Black Hippy grubunun üyelerini sıra sıra sahneye çağırıp onlarla ortak parçalarını seslendirdi ancak Dr. Dre‘nin sahneye çıkıp Still D.R.E. ve California Love parçalarını canlı seslendirmesi, konserin en çok beğenilen anlarından biri oldu.

Dr. Dre, bu 2 parçanın ardından sahneden inerken, sıra artık Kendrick Lamar’ın Drake için yazdığı ve rekorlar kıran Not Like Us isimli diss parçasını gelmişti. Parçanın başındaki  “Psst, I see dead people.” kısmını da Dre seslendirince Not Like Us’ın beat’inin girmesiyle seyirciler adeta kendinden geçti.

Kendrick Lamar, Not Like Us’ı 5 kez üst üste okuduktan sonra konseri bitirdi ve bütün sanatçılar sahnede Kendrick’in yanına gelmeye başladı. Finalde, Batı Yakası’nın vermiş olduğu birlik ve beraberlik görüntüsü, Kendrick Lamar’ın duygusal konuşmasıyla birleşti ve ortaya izlemesi çok keyifli görüntüler çıktı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

ARMEN 📸 (@armenkeleshian)’in paylaştığı bir gönderi

Kendrick Lamar’ın, bu konseri tamamen bir Batı Yakası gövde gösterisi ve Drake’e mesaj olarak tasarladığının da üzerine basmakta fayda var. Kendrick’in sahneye çıktığı kıyafet, 2Pac‘ın 1994 yılındaki Soul Train Awards‘ta giydiği kıyafete oldukça benziyor. Yine Kendrick, konser sırasında Drake’e “2Pac’ın yüzüğünü bana verirsen, sana belki saygı duyabilirim.” diye seslendi.

Drake’ten henüz pek üzerine konuşulacak bir hamle gelmedi. Story’den Summer League paylaşımı yapan Kanadalı sanatçı, Kendrick Lamar ve yanındakileri küçümseyeme çalışıyor. Summer League, yaz mevsiminde oynanan ve henüz NBA seviyesine ulaşmamış basketbolcuların katıldığı bir lig.

Drake’in Instagram hesabından yaptığı paylaşım.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

ŞAM'dan MOTİVE'ye diss geldi: S2M UP

Sonraki İçerik

XXL Freshman Class 2024 açıklandı: İşte bu yılın en yetenekli rap sanatçıları

İlgili İçerikler