Travis Scott, The Weeknd ve Bad Bunny bir arada: K-POP

Travis Scott‘ın ilk olarak Ocak 2020’de telaffuz ettiği ve Ağustos 2020’de dinleyenlerine yazdığı mektupla resmen duyurduğu albümü UTOPIA, 3 yıllık bekleyişten sonra artık hiç olmadığı kadar yakın.

Travis, dün gece albümden ilk single olan K-POP‘u yayınladı. Bad Bunny ve The Weeknd‘in de La Flame’e eşlik ettiği şarkının detaylarına inelim.

Düetler

Bad Bunny, UTOPIA çantasıyla

Travis Scott’ın UTOPIA’nın ilk single’ı olarak K-POP isimli bir şarkı tercih etmesi ve düet olarak da The Weeknd’in yanında Bad Bunny’yi alması bazı kesimler tarafından eleştirildi. Yine de ticari açıdan bakıldığında hiç mantıksız durmuyor. Zira The Weeknd, aylık 106 milyon dinleyici ile şu anda Spotify’da dünyanın en çok dinlenen sanatçısı konumunda. Yine Bad Bunny de aylık 74 milyon dinleyiciyle bu listede kendisine 5. sıradan yer bulmuş durumda.

Travis Scott, Bad Bunny ile ilk kez bir şarkıda bir araya gelirken, The Weeknd ile yaptığı işbirliklerine dinleyenlerini alıştırmış durumda. İkili, kariyerlerinde 6. kez bir araya gelmiş oldu. Travis Scott’ın Rodeo albümünde yer alan Pray 4 Love şarkısıyla başlayan bu ortaklık, “wonderful“, WAKE UP, SKELETONS ve Power Is Power ile devam etmişti.

Prodüksiyon

Mike Dean, UTOPIA çantasıyla

Şarkının prodüksiyon tarafında da oldukça iddialı bir ekip yer alıyor:

  • BNYX: Yeat’in neredeyse her şarkısında parmağı olan prodüktör, bunun dışında Lil Uzi Vert, Drake, Kid Cudi gibi isimlerle de çalıştı.
  • Boi-1da: Drake’ten God’s Plan, Rihanna’dan Work, Eminem ve Joyner Lucas’tan Lucky You. Boi-1da, geçmişten günümüze severek dinlenen birçok rap parçasının ardındaki isim.
  • Jahaan Sweet: Floridalı prodüktör, Kendrick Lamar’ın N95, Drake’in Fair Trade, JAY-Z ve Beyoncé’nin FRIENDS gibi şarkılarıyla tanınıyor.
  • Illangelo: The Weeknd’e yakınlığıyla bilinen Kanadalı yapımcı; The Hills, Heartless, After Hours gibi The Weeknd hit’lerinin yanı sıra Post Malone’dan I Fall Apart, Wiz Khalifa’dan Remember You gibi şarkılarda da görev almıştı.

Şarkının mix & mastering işlemlerini de Travis Scott’ın birçok işinde olduğu gibi MIKE DEAN imzası var.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

NAS'ın yeni albümü Magic 2'de 50 Cent de var!

Sonraki İçerik

Motive'nin 26 Temmuz - 27 Ağustos 2023 Arası Konser Takvimi

İlgili İçerikler