RMR İNCELEME! KİM BU GİZEMLİ SANATÇI VE NEREDEN ÇIKTI?

2 ay önce YouTube’da “The New Wave” isimli bir kanaldan Rascal isimli bir şarkı video klibiyle beraber yayınlandı. Şarkıyı seslendiren sanatçının ismi RMR idi. Bu isim herkes için yabancıydı.

Şarkı ise country ile rap müziğin karışımı diyebileceğimiz hatta Amerika’da hemen Old Town Road ile kıyaslanan bir şarkı. Old Town Road’a göre biraz daha yavaş olduğunu söylemekte fayda var. Klibin en dikkat çeken noktası ise sanki bir gangsta rap şarkısının klibi olması. Kar maskeleri, tüfekler, tabancalar gibi gangsta rap şarkılarının kliplerinde görmeye alışık olduğumuz öğelerin böyle bir şarkının klibinde yer alıyor olması gerçekten enteresan olmuş. Şarkı, Amerikan country grubu Rascal Flatts’tan ilham alınarak yapılmış.

RMR’ın gerçek adı, yüzü gibi detaylar ise şu anlık kimse tarafından bilinmiyor. Şarkıyı ve klibi bu kadar gizemli kılan belki de bu. İlk şarkısının ardından Dealer isimli ikinci şarkısını da yayınlayan RMR, 1 hafta önce de bu şarkıya Lil Baby ve Future‘un da yer aldığı bir remix çıkardı. Geçtiğimiz günlerde de Kanye West‘in prodüktörü Mike Dean ile stüdyodan bir Instagram story’si paylaştı. Yavaş yavaş piyasaya giriyor anlayacağınız.

Tüm bunlara karşın RMR, Amerika’da bile kariyerine baya underrated devam ediyor. Bu yazı yazılırken Rascal ve Dealer şarkıları YouTube’da 2.5 milyon civarında görüntülenmiş. Dealer şarkısının remix versiyonu ise 1 haftada 950 bin civarlarında.

Bundan sonrası

RMR yaptığı enteresan çıkış ve yarattığı gizem ile belirli bir kesiminin dikkatini çekti. Future, Lil Baby, Mike Dean gibi isimlerle de çalışmaya başladı. Önünün açık olduğu söylenebilir. Tarihi henüz kesinleşmese de yakın zamanda “Drug Dealing Is A Lost Art” isimli bir EP çıkaracak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

MALİ GREEN ile RÖPORTAJ! Kimdir, Kamufle ile nasıl tanıştı, verdiği 3 buçuk yıllık aradan neden pişman?

Sonraki İçerik

KENDRICK LAMAR & J. COLE albümü HALA gelebilir!

İlgili İçerikler