Travis Scott, UTOPIA sürecine resmen giriyor: ROAD TO UTOPIA

Son olarak 2018 yılında bir stüdyo albümü (ASTROWORLD) yayınlayan Travis Scott, 2020 yılından beri UTOPIA isimli albümünden ibareleri ara ara hayranlarının karşısına çıkarıyordu.

5 Kasım 2021’de yayınladığı ESCAPE PLAN ve MAFIA (J. Cole işbirliğinde) isimli şarkılarıyla UTOPIA sürecine adım atan Travis Scott’ın aslında UTOPIA’yı da bu şarkılardan kısa bir süre yayınlaması bekleniyordu. Ancak yine 5 Kasım 2021 tarihinde düzenlenen AstroWorld Festival ile işler hiç kimsenin tahmin edemeyeceği şekilde değişti.

AstroWorld Festival için festival alanına gelen yoğun kalabalık, organizasyon şirketinin başarısız düzenlemeleri sonucu bir izdihama neden olmuş ve çıkan arbedede maalesef 8 kişi hayatını kaybetmişti. Aynı konser sırasında Travis Scott da bir hayranının bayıldığını görmesine rağmen sahnesine ara vermemekle suçlanmış ve elbette ki AstroWorld Festival genelinde yaşanan elim olaylarının sorumlularından biri olarak görülmüştü.

Yaşananlar sonrası bırakın şarkı/albüm yayınlamayı, aylarca kamuoyu karşısına çıkamayan Travis Scott, sosyal medya hesabından dilediği özürle daha fazla linçlenmeye devam etti. Aradan geçen zaman, Travis’in verdiği röportajda söyledikleri, kurduğu vakıfla AstroWorld Festival’de hayatını kaybedenlerin ailelerine ettiği yardımlarla medyadaki ve halkın gözündeki imajı biraz olsun düzeldi.

1 yıl sarktı belki ama UTOPIA yeniden Amerika rap piyasasının en beklenen albümleri arasındaki yerini aldı. Travis Scott, Road To Utopia adını verdiği performans kapsamında Las Vegas’ta yer alan Zouk isimli gece kulübünde 17 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında 7 kez sahne alacak ve UTOPIA’dan şarkıların da içinde olduğu bir şov sergileyecek. Biz de elbette bu bahsi geçen 1 ay içinde La Flame’in yeni albümünden birçok yeni bilgi alıyor olacağız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

EN İYİ beatmaker isimleri/producer tag’leri (TÜRKİYE) - Part 2

Sonraki İçerik

UZI'den yeni albüm duyurusu: EL CHAVO

İlgili İçerikler