YENİ ÇIKANLAR (17 Temmuz 2020) | DJ Khaled, Drake, Ati242, Killa Hakan, Khontkar ve çok daha fazlası!

Uzun aradan sonra yerli piyasanın global rap’e göre daha ağır bastığı bir gün oldu. Lafı çok da uzatmadan tek tek değerlendirmeye geçelim.

 

DJ Khaled – POPSTAR (feat. Drake)

DJ Khaled, sessizliğini Drake ile birlikte yayınladıkları şarkılarla bozdu. Drake gibi bir isimle 2 single birlikte yayınlayarak yine gündem olmayı başardı. Şarkının sözleri oldukça basit bence ancak nakarat keyifli olmuş diyebilirim. DJ Khaled hakkında konuşmak istiyorum biraz, ikinci single’da öyle yapalım.

 

DJ Khaled – GREECE (feat. Drake)

İlk şarkıdaki upbeat havaya nazaran bunda daha sakin bir Drake görüyoruz. Bana kalırsa POPSTAR daha başarılı olmuş. DJ Khaled ile alakalı konuşmak istediğimi söylemiştim. Başarılı bir beatmaker’dansa bir şekilde elde ettiği ünlülerle dolu çevresini kullanarak müzik piyasasında görece başarılı işler yayınlayan bir iş adamı bence kendisi. Amerika’da da bu konu hakkında bir sürü geyik yapıldı zaten. DJ Khaled’in stüdyoda veya en kötü bir DJ kabini önünde fotoğrafı olmadığı hakkında. Mesela şu çıkan 2 işe baktığımız zaman hiç de DJ Khaled’den çıkacak sound’lar değiller. Zaten şarkının katkıda bulunanlar kısmında Drake‘in son dönemde neredeyse her işinde çalışmayı tercih ettiği OZ‘u görüyoruz. Yorum sizin tabii ki ancak bu altyapıları ve birçoğunu DJ Khaled’in hazırladığını düşünmüyorum.

 

Ati242 – Kime Sorsan

Ati242‘nin 31 Temmuz’da çıkacak Ghetto Star isimli albümünden ilk tekliyi dinleme şansı bulduk dün gece. Güzel de bir kliple yayınlanan şarkıyı ben beğendim diyebilirim. Ati’nin flowları artık tek tipe bağlamıştı ama bu şarkıda farklılaştırmayı başarmış bir nebze kendisini.

 

Killa Hakan & Khontkar – Bang Bang

Duyduğumda inanamadığım bir düet bu. Killa Hakan ve Khontkar ikilisinin yan yana geleceği aklıma gelmezdi. Çok iyi bir kliple yayınlanan şarkıyı o kadar da beğendim diyemeyeceğim. Altyapı şarkıya tam olarak girmeyi engelliyor. Sanki tamamlanmamış bir altyapı havası var. Killa Hakan’ın da enteresan kafiyeleri birleşince şarkı düşmüş. Khontkar bir tık toparlasa da açıp açıp dinleyeceğim bir iş değil.

 

Tyla Yaweh – Stuntin’ On You (feat. DaBaby)

Son dönemde harika featuring tercihleri ile ön plana çıkan Tyla Yaweh, bu kez de DaBaby‘yi almış yanına. Son dönemin en çok konuşulan ve dinlenen isimlerinden bir tanesiyle iş çıkarınca haliyle göze çarpıyorsunuz. Hitmaka‘nın altyapıda yer aldığı şarkı dinlenebilir, kaliteli bir iş olmuş.

 

Joey Bada$$ – The Light Pack

Bu hafta en beklediğim işlerdendi kendi adıma. Joey Bada$$ çok sevdiğim ve keyifle dinlediğim bir isim. Uzun süredir sessizdi ve nasıl döneceğini merak ediyordum. Single değil de en azından 3 şarkılık bir maxi single ile dönmesi daha iyi olmuş. 1 şarkıda da Pusha T‘nin ona eşlik ettiği proje, çok başarılı ve bu haftanın öne çıkan işlerinden olmuş bence.

 

Heja – Hayrola (feat. Maestro)

Yorumlara göz attığımda bu şarkı pek beğenilmemiş. Nakarattaki hafif arabesk vokalden dolayı sanırım ancak bu kadar yapıldığı zaman sırıtmıyor bence. Heja, önceki işlerine nazaran daha akıcı bir flow’a sahip. Maestro zaten bildiğimiz gibi, şarkıya hareket katmış bence. Slong da güzel, temiz bir beat çıkarmış.

 

Keişan & Redo – Yakala

Dün gecenin en beğendiğim işlerden biriydi. 31 Temmuz’da çıkacak Karantina EP için heyecanlandırdı diyeceğim ama toplamda 4 şarkılık bir proje için ne kadar heyecanlanırsınız o da ayrı tabii. Yine de Keişan‘ın son dönemdeki işlerini beğenerek dinliyorum, Redo da seri üretmeye başlayacak artık sanırım. Şarkının klibi de çok başarılı olmuş bu arada.

 

Aga B – Flaş

Dün gece değil çarşamba gecesi çıktı ama bu şarkıyı da almak istedim. Aga B ve Pangea Beatz son dönemde nefiş işler çıkartıyor çünkü. Hatta yakın zamanda sitede ikisiyle alakalı bir yazı da yayınlanmış olacak. Bu şarkı diğer işlerin biraz gerisinde kalsa da fena olmamış yine. Enteresan bir altyapının tercih edildiği şarkı ara ara dinlenebilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

THUG LIFE KODU: 2Pac'ın sokak düzeni için yazmış olduğu 26 kural

Sonraki İçerik

Motive kimdir?

İlgili İçerikler