Berkay Duman’dan 8 parçalık prodüktör albümü: LA COSA NOSTRA

© Ces XC

Berkay Duman, La Cosa Nostra adını verdiği kariyerinin ilk prodüktör albümü ile geliyor. Duman, özellikle 2020-2021 yıllarını Keişan ve Ceg’e verdiği beat’lere bizim nezdimizde harika geçirmişti. Hatta 2020 yılında yaptığımız Yılın Enleri içeriğimizde Berkay Duman’ı yılın prodüktörü olarak seçmiştik.

Takip eden yıllarda çalışmalarına devam etse de hem bahsettiğimiz dönemdeki kadar aktif değildi hem de işlerin merak uyandırıcılığı biraz düşmüştü açıkçası. U Want Smoke‘un dönüşü kariyerinin ilk albümü oluyor. Yaptığımız sohbette “Birileri dinlesin diye değil, ben istediğim için yaptım albümü.” şeklinde bir cümle kurdu. Tracklist’e bakınca da albümün bu misyonu rahatça anlaşılıyor aslında. Tracklist, albümün teaser video’su ve yaratılan konsept, Berkay Duman’ın bahsettiğim dönemini de düşününce bende heyecan yarattı açıkçası.

La Cos Nostra, 31 Mart’ta tüm dijital platformlarda yayında olacak.

La Cosa Nostra tracklist

  1. Berkay Duman – 06 Pavyon (feat. Ohash)
  2. Berkay Duman – Git Artık (feat. Mai & Vorb)
  3. Berkay Duman – SHINE (feat. Fayf)
  4. Berkay Duman – Sen Hiç Mutlu Olma (feat. Set & Mai)
  5. Berkay Duman – NICE TRY II (feat. Set, ILKE, Ohash & Mai)
  6. Berkay Duman – TERSO (feat. Redo & Atlas)
  7. Berkay Duman – Merve (feat. Miğfer)
  8. Berkay Duman – Rüzgar (feat. Dianz)

La Cosa Nostra ne demek?

Cosa Nostra, 19. yüzyılın sonlarına doğru İtalya’nın Sicilya adasında örgütlenmeye başlayan ve kökleri günümüze kadar uzanan bir mafya organizasyonudur. Tarihin ilk mafya oluşumu olarak bilinir. İtalya’nın 5 farklı bölgesinde suç örgütlerinin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Organizasyonun başına gelen “La” ise, İngilizce’deki “the” artikeli olarak düşünülebilir. La Cosa Nostra, Türkçe diline bizim işimiz veya bizim davamız şeklinde çevriliyor.

Berkay Duman, albüme bu ismi vermesini şu şekilde açıklıyor:

“Albümdeki herkes arkadaşım, dostum ve yakın çevrem diyebilirim. O nedenle albüme bu şekilde bir isim verip konseptini de bu doğrultuda yürütmek istedim.”

Albümün detayları

Tracklist’te de görüldüğü üzere La Cosa Nostra albümü, içerisinde 10 rap sanatçısı ve 1 prodüktörü barındıran bir prodüktör albümü. Albümün mix’lerini HELL, mastering’lerini ise Andres Mayo üstlendi. Kapak tasarımında ise Fufu yer alıyor. Albümden Ohash düetli 06 Pavyon, Miğfer düetli Merve ve Dianz düetli Rüzgar parçalarının müzik videoyla beraber yayınlanacak.

Berkay Duman’ın notu

Berkay Duman’la albüm hakkında konuşma fırsatı bulduk. Kendisi, “Bu projeyi ilk albümüm olarak değerlendiremem. Zaten başta 3 parçalık bir EP olarak tasarlamıştık. Daha sonra kenarda köşede kalan şarkıları da ekledik ve ortaya 8 parçalık bir albüm çıktı. Tabii şarkıların kayıtları aynı yerde alınmadı, kayıt alınan ses kartları vs farklı. O nedenle derleme bir albüm gibi aslında. ‘İlk albümüm’ diyebileceğim albüm, yaz mevsiminde bomba gibi isimlerle gelecek.” şeklinde konuştu.

Albümün kapak tasarımı

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

CRITICAL, ilk albümü CELONAPS'in tarihini ve tracklist'ini paylaştı

Sonraki İçerik

Burry Soprano, ilk albümü Koleksiyoner'in tracklist'ini paylaştı

İlgili İçerikler