KAMUFLE, Kadıköy’de ŞEHİNŞAH’ın KHONTKAR’ı yaraladığı kavganın tüm detaylarını anlattı!

31 Mayıs 2018’de Khontkar, Kadıköy’de Muaf isimli mekana lansman konseri vermeye gelmişti. O gün Şehinşah,Khontkar’ı yaraladı ve bu Türkçe Rap gündemine bomba gibi düştü diyebiliriz. Olayın detaylarını net olarak bilmiyorduk, tek gördüğümüz sedyede orta parmak gösteren Khontkar ve kanlı Kadıköy sokaklarının fotoğraflarıydı.

Kimisi bıçaklama olduğunu, kimisi bira şişesiyle saldırma olduğunu söylüyordu ancak dediğim gibi net bir bilgimiz yoktu. Özellikle o günden beri Khontkar ve Şehinşah arasında artarak devam eden bir gerginlik var. Zaten bu olaylar gerçekleşmeden önce PLAA3 mixtape’inde Khontkar, Şehinşah ile düet yaptığını sanıyordu ancak Şehinşah’ın aslında onun şarkısında ona diss attığını sonradan fark edecekti. Gerginlik o günlerden başlamıştı anlayacağınız.

Bugün, Khontkar ile Şehinşah arasında hararetli bir tartışma döndü Twitter’da. Khont’un Sansar Salvo ile olan tartışmasından konu oraya sıçradı aslına bakarsanız. Sonra da Khontkar, Şehinşah’ı teke tek kavgaya davet etti. Konuyla ilgili videoyu ve tweetleri Instagram hesabımız için derlemiştik, onu da şuraya bırakayım, sonra devam edelim.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Rapertuar (@therapertuar)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bu tartışma gerçekleşirken konu yine Şehinşah’ın Khontkar’ı yaraladığı güne geldi. Bunun üzerine Khontkar, yaşananlara yakından tanık olan Kamufle‘den olayları anlatmasını istedi. Kadıköy’deki rapçilere yakınlığı ile bilinen Kamufle‘nin açıklaması da insanları gerçekten şaşırttı. Kamufle’nin açıklamasını, direkt olarak size aktarıyoruz:

“Ben Khont ile Rap Mahal turnesinin İzmir ayağında tanıştım. Müzik bilgisi gayet yüksek, şahsına münhasır, hip-hop kültürüne tutkulu bir arkadaşım. PLAA3 albümü zamanı beraber bir şarkı yaptık. Belki çok dinlenmedi ama benim için manidar bir şarkı oldu. Kadıköy’de Muaf isimli mekanda lansman konseri oldu Khontkar’ın, hatta o gün Maestro’nun doğum günüydü. Barlar Sokağı’nda o gün kim varsa ayaküstü tüm Kadıköy rapçileri olarak kutlamaya ben de vesile oldum. O gün kenarda yekten viski yudumluyordum Negatif Tattoo önünde. Şehinşah ile selamlaştık, hal hatır sordum sonra Khontkar lansmanına gideceğim, dedim. “Biz de geleceğiz ama önce Arkaoda’da Sonat çalacak, oradan lansmana geliriz” dediler. Ben de ufaktan Muaf’a doğru yol aldım. Orada bir grup genç konseri izlemeye gelmişti, ben de köşede Necip Mahfuz’u gördüm, kaynatıyoruz. Khont’lar muhtemelen içeride soundcheck yapıyordu! Sigaram bitti, Necip ile büfeye giderken 7-8 kişilik bir grup genç gelip dinleyici kitlesi ile “Bu adamı Kadıköy’de dinleyemezsiniz ulan!” diyerek kavga çıkardı. Hatta çocuklar büfe önünde bana da “sen de ayıp ettin abi, bu adamın konserine geliyorsun” diye laf etti, ben de gençlere telkinde bulundum; “o benim misafirim, konserine geldim, bana da mı saldıracaksınız?” dedim. Onlar da “estağfurullah abi!” dediler. Çocuklar yukarı çıkınca kıllandım, direkt Selo abiyi aradım. “Abi İzmir’den misafirim geldi, konser verecek, bir grup genç böyle böyle kavga çıkardılar yukarıdan (yani Rexx’in oradan) kimse gelmesin, kardeşim o benim!” dedim. Selo abi de “tamam Kamuf!” dedi. Muhtemelen geç kalınmıştı ki olay 5 dakika sonra cereyan etti. Ben tekrar konser alanına indiğimde Khont soundcheck’ten çıktı, onu gördüm, kenara çağırdım ve dedim ki, “kanka az önce böyle böyle bir muhabbet oldu, sen kafanı takma, güzel güzel konseri yapalım!”. Demeye kalmadan arkamdan Şehinşah “sen kimin karısına küfür ediyorsun ulan!” diyip bira şişesini Khont’un yüzüne vurdu! Sonra konseri dinlemeye gelen çocuklara saldıran tipler de o kalabalığın arkasındaydı ve ortalama 15 kişi Khont’a saldırdı! Ben de Khontkar’ı apartman boşluğuna sokup kapıyı çekip siper oldum! Misafirime bir şey olacak diye çok korktum! Khontkar’ı, millet dağıldığında apartmandan çıkardım. Ambulans çağırdım ve Numune Hastanesi’ne bizzat ben götürdüm. Bu mevzu yüzünden bana yıllardır muhabbet ettiğim insanlar tepki gösterdi ve yeni tanıdığım bir insan doğal olarak ağzı yüzü kan içindeyken bana “sen beni kumpasa mı getirdin birader?” diye bir soru sordu. Olanlara çok üzülüyorum ve olanlardan utanıyorum! Burada müzik konuşmayı, kültürümüzü ileri seviyeye nasıl çıkartmamız gerektiğini konuşmayı çok isterdim ama ben böyle bir mevzu yaşadım. ÇOK ÜZGÜNÜM!”

Siz bu kavga ve Kamufle’nin açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı esirgemeyin!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

YENİ ÇIKANLAR #2 | UFO361, LIL BABY, UZI, TRAVIS SCOTT, KAMUFLE ve daha fazlası!

Sonraki İçerik

2020'DE YAYINLANACAK RAP ALBÜMLERİ

İlgili İçerikler