MOTİVE ile RÖPORTAJ! “En sevdiğim dövmem, ensemdeki Vio dövmem.”

Motive, ülkemizde 2022 yılının en çok dinlenen sanatçılarından biriydi. CHORBA, 10MG, 22 albümü gibi işleriyle dikkat çeken Motive ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Rapertuar: Kısa bir süre önce Red Bull’un 64 Bars projesinde yer aldın ve TOTEM adını verdiğin şarkını seslendirdin. Şarkı, projede en çok dinlenen iş oldu. TOTEM benzeri işler duyar mıyız senden önümüzdeki süreçte, yoksa bu proje özelinde bir iş miydi?

Motive: TOTEM, konsept olarak aslında Segah ile yaptığım “Kahraman” isimli bir şarkıya ait. Segah’la ilk yaptığımız demo daha düşük tempolu ve old school hissettiren, duygusal olan bir şekildeydi. Şarkının formu şu an yayınlanan ve “GOKO!” ile olan haliyle önceki versiyona göre daha Hype ve günümüze uygun şekilde hayata geçti; üzerinde çalışıldı ve switch olan kısım eklendi. İfade özgürlüğü açısından kendimi en rahat ifade ettiğim şarkılardan birisi. Yazdığım sözler ve içerdiği cümleler benim hayatıma daha realistik bir bakış açısı sağlıyor. Böylesi şarkılar gelmeye devam edecek.

“Şu an Safari albümü için şarkılar eliyoruz.”

10MG şarkısının Uykusuzlar Kulübü’nde “Mainstream bir şarkı yaparsam nasıl dönüşler alacağımı görmek istedim.” şeklinde özetledin. Nasıl dönüşler aldın peki, bu konudaki düşüncelerin neler?

Beklediğim ve tahmin ettiğim sonuçları aldım. Belki en az mesai harcadığım işim olabilir ama bizim Savana içinde “Inside” olarak nasıl sound’lar yaptığımızı ve ne konuda profesyonelleşmek istediğimizi net bir şekilde belli eden bir tavıra sahip.

2022 yılı için “en çok yükseldiğin yıl” desek herhalde yanlış bir şey söylemiş olmayız. Önümüzdeki sene için neler beklemeli dinleyenlerin senden?

2022 en çok yükseldiğim yıl diyemeyiz. Benim için duygusal iniş çıkışları çok olan, savaşmanın mücadelenin önemini gösteren, insan ilişkilerindeki gerçekleri ve Motive’nin hangi noktada olduğunu kabul edip sindirmemi sağlayan bir yıl oldu. SAVANA için mükemmel ama Motive adına daha duygusal ve durgun geçen bir sene oldu. 2023 hepinize bir sürpriz.

Jefe, Instagram’da Savana albümü için küçük bir sinyal verdi. Var mı böyle bir proje, biraz detay verebilir misin?

Evet şu an Safari albümü için şarkılar eliyoruz. Bireysel olarak kariyerlerimiz devam ettiği için herhangi bir zaman tarih yada başka bir şeyle alakalı kesinliğimiz yada sabit kalmamız gereken bir konu yok.

Birçok farklı dövmen var, senin için en önemlisi hangisi?

En sevdiğim dövmem, ensemdeki Vio dövmem. İlk dövmem ve beni kolluyor.

Motive’nin ensesinde yer alan Vio dövmesi
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Motive’nin 20 Ocak-2 Nisan 2023 Arası Konser Takvimi

Sonraki İçerik

JAY-Z'nin Def Jam'in başına geçişini temsilen yapılan efsane XXL dergisi kapağı

İlgili İçerikler