MOTİVE’nin yeni albümü ROMANTİK hakkında bilmeniz gereken her şey!

© Ces XC

Motive, yeni albümü Romantik‘i 16 Haziran‘da yayınlıyor. Daha önce tüm şarkıların beat’inin Pango‘ya ait olduğunu, albümün yaklaşık 20 parçadan oluşacağı ve tek düetin Jefe olacağını Rapertuar‘dan duyurmuştuk.

Albümün çıkmasına 10 gün kala Motive, Instagram hesabından Romantik’in kapak tasarımını ve tracklist’ini paylaşarak albümle ilgili her detayı da dinleyenlerinin önüne koymuş oldu.

Yayınladığı single’ları bir kenara bırakırsak; Motive, 8 Şubat 2019 tarihinde MOB Entertainment’ın o dönem yürüttüğü proje kapsamında Output Nr.1’ı yayınladı. Daha sonra 11 Eylül 2020’de ilk stüdyo albümü Makaveli’yi ve 11 Aralık 2020’de de Makaveli (Deluxe)’u çıkardı. Motive, yaklaşık 1 yıl sonra yeni albümü 22 ile dönmüştü.

Kapak tasarımı

Kapak tasarımı olarak 22 albümünde de olduğu gibi sade bir tasarım kullanılmış. Albüm sürecinde Motive’nin siyah beyaz fotoğrafları paylaşılmıştı. Kapak tasarımının onlardan biri olabileceği düşünülmüştü. Savana’nın tüm görsel işlerinde olduğu gibi kapak tasarımında da Ces XC imzası var.

 

Tracklist

Motive, kendisiyle yaptığımız konuşmada albümün 20 parçaya yakın olacağını ve Jefe dışında bir düet olmayacağını da söylemişti. Açıklanan tracklist’te 18 parçanın 2’sinde Jefe var. 1 şarkıda da tüm beat’lerin altına imza atan Pango yazılmış. Albümde daha önce yayınlanan single’lardan 10MG ve RANDEVU var. Ayrıca Motive’nin dinleyenlerinin de uzun süredir beklediği SWIM isimli şarkı da yine Romantik’te.

 1. DAMLA
 2. RANDEVU
 3. SWIM
 4. HANIMEFENDİ
 5. LOADED
 6. ROMANTİK
 7. NO CRY FREESTYLE (feat. Pango)
 8. O’NU
 9. EXORCIST
 10. GÜNDEN GÜNE
 11. ZIP
 12. BERMUDA
 13. LOKA (feat. Jefe)
 14. RESTORAN
 15. 10MG
 16. MAN DOWN FREESTYLE
 17. ONE SHOT FREESTYLE
 18. SOLO (feat. Jefe)

 

Katkıda bulunanlar

Albümde söylediğimiz gibi tüm beat’ler Pango‘ya ait. Albümün görsel ve diğer tüm sanatsal ilerleyişini Ces XC ilerlettirdi. Mix, kayıt ve aranje kısmında Berkant Merdivan ve Zeugma Production isimleri düşülmüş. Mastering kısmında da Emrah Çelik yer alıyor. Albümün yapımcısı olarak da SAVANA kolektifinin adı yazılmış.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

20. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri'nde kazananlar belli oldu: Motive, UZI, Rapertuar ve diğerleri!

Sonraki İçerik

SPOTIFY, platformlarında şimdiye kadar en çok dinlenen 50 rapçiyi paylaştı!

İlgili İçerikler