ŞAM, seriye devam ediyor: “P.O.P Mixtape pt.3” yolda!

© neek

2021 yılının sonlarında protest şarkıların ağırlıkta olduğu ilk stüdyo albümü P.İ.Ç’i yayınlayan Şam, 2022 yılına Ohash, Baneva ve EVA’nın yer aldığı RÜZGAR isimli şarkıyla adım atmıştı. Daha sonra Anaf ekibinden D3 ve 2run’ın ÇEKBİNBEŞYÜZDUMAN isimli teklisine konuk olan Şam, şarkı sonrası şimdiye dek kendisinden duymaya alışık olmadığımız bir sound’a geçmişti. Cevapsız Arama ve Heja düetli Lacivert şarkıları single olarak yayınlamış, sonra da bu şarkıları da barındıran H.İ.Ç isimli EP gelmişti.

EP, sound’u bakımından dinleyenleri ikiye bölmüştü. Bazıları Şam’ı, bozduğu hususunda eleştirirken, bazıları da bu değişikliğin ona yakıştığını söylemişti. Şam, şimdiyse onu tabiri caizse piyasaya tanıtan serinin üçüncü bölümüyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

24 yaşındaki rap sanatçısı, 4 Kasım 2022 Cuma günü Corleone isimli single’ını yayınlayacağını duyurdu. P.O.P Mixtape pt.3‘ün ilk single’ı olacak şarkının prodüktörlük koltuğunda SANCAKE otururken, mix&mastering işlemlerini de Şam’ın son dönem bolca çalıştığı prodüksiyon ikilisi Petrichord’dan Adham Farid üstlendi. Projenin kreatif direktörüyse başarılı graffiti sanatçısı Leo Lunatic olacak.

P.O.P Mixtape pt.3 hakkında şu anlık tarih veya başka bir bilgimiz yok. Muhtemelen ilk single sonrası Şam bu konuda açıklama yapacaktır. Bunun yanı sıra projenin sound’u hakkında da ilk single’la beraber bir fikir sahibi olacağız elbette.

P.O.P Mixtape serisi

Şam, P.O.P Mixtape serisine 10 Ağustos 2018’de yayınladığı P.O.P Mixtape pt.1 ile başlamıştı. Projenin habercisi, 20 Haziran 2018’de yayınlanan ve aynı zamanda Şam’ın kariyerindeki ilk resmi single olan Kader Ve Oyunlar olmuştu. Ohash, Şehinşah ve Xir düetlerinin yer aldığı P.O.P Mixtape pt.1, Spotify’da 40 milyonun üzerinde bir dinlenmeye sahip.

Şam, ertesi yaz P.O.P Mixtape pt.2 ile seriye devam etmişti. 26 Temmuz 2019’da yayınlanan projede No.1, Seda Erciyes, Ohash ve Cash Flow; Şam’a eşlik eden sanatçılardı. Özellikle giriş parçası POP ile dikkat çeken proje, Spotify’da 30 milyona yakın bir dinlenmeye sahip.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Milyarderliğe ulaşan DIDDY, Kanye West'i geçerek hip-hop'ın en zengin 2. ismi oldu

Sonraki İçerik

Biggie, Deadpool çizgi romanının kapağında yer aldı!

İlgili İçerikler