ŞAM, seriye devam ediyor: “P.O.P Mixtape pt.3” yolda!

© neek

2021 yılının sonlarında protest şarkıların ağırlıkta olduğu ilk stüdyo albümü P.İ.Ç’i yayınlayan Şam, 2022 yılına Ohash, Baneva ve EVA’nın yer aldığı RÜZGAR isimli şarkıyla adım atmıştı. Daha sonra Anaf ekibinden D3 ve 2run’ın ÇEKBİNBEŞYÜZDUMAN isimli teklisine konuk olan Şam, şarkı sonrası şimdiye dek kendisinden duymaya alışık olmadığımız bir sound’a geçmişti. Cevapsız Arama ve Heja düetli Lacivert şarkıları single olarak yayınlamış, sonra da bu şarkıları da barındıran H.İ.Ç isimli EP gelmişti.

EP, sound’u bakımından dinleyenleri ikiye bölmüştü. Bazıları Şam’ı, bozduğu hususunda eleştirirken, bazıları da bu değişikliğin ona yakıştığını söylemişti.

24 yaşındaki rap sanatçısı, 4 Kasım 2022 Cuma günü Corleone isimli single ile P.O.P Mixtape pt.3 sürecini başlamıştı. Bu single’ın prodüktörlük koltuğunda SANCAKE otururken, mix&mastering işlemlerini de Şam’ın son dönem bolca çalıştığı prodüksiyon ikilisi Petrichord’dan Adham Farid üstlendi. Projenin kreatif direktörüyse başarılı graffiti sanatçısı Leo Lunatic idi.

Daha sonra Ölüm Orucu, Gözyaşlarım, Eve Geçelim (D3 & 2run ile) ve Politik (D3 & 2run ile) şarkılarını yayınlayan Şam, mixtape’in çıkış tarihini de G-Fam’in paylaştığı tweet’e verdiği yanıtla açıkladı.

P.O.P Mixtape serisi

Şam, P.O.P Mixtape serisine 10 Ağustos 2018’de yayınladığı P.O.P Mixtape pt.1 ile başlamıştı. Projenin habercisi, 20 Haziran 2018’de yayınlanan ve aynı zamanda Şam’ın kariyerindeki ilk resmi single olan Kader Ve Oyunlar olmuştu. Ohash, Şehinşah ve Xir düetlerinin yer aldığı P.O.P Mixtape pt.1, Spotify’da 40 milyonun üzerinde bir dinlenmeye sahip.

Şam, ertesi yaz P.O.P Mixtape pt.2 ile seriye devam etmişti. 26 Temmuz 2019’da yayınlanan projede No.1, Seda Erciyes, Ohash ve Cash Flow; Şam’a eşlik eden sanatçılardı. Özellikle giriş parçası POP ile dikkat çeken proje, Spotify’da 30 milyona yakın bir dinlenmeye sahip.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Milyarderliğe ulaşan DIDDY, Kanye West'i geçerek hip-hop'ın en zengin 2. ismi oldu

Sonraki İçerik

Biggie, Deadpool çizgi romanının kapağında yer aldı!

İlgili İçerikler