TEPKİ’nin yeni şarkısı SIK nasıl olmuş?

Klipteki malum kazadan dolayı klip daha çıkmadan oldukça ses getirmişti. Haliyle beklentiler de arttı. Buradan Tepki’ye tekrar geçmiş olsun diyelim.

Şarkıyı değerlendirmeden önce klibi değerlendirecek olursak sanırım gönül rahatlığıyla klibin beklentileri karşıladığınızı söyleyebilirim. Yönetmen koltuğunda Tepki’nin oturduğu klip gerçekten harika. Tepki yine görsel alanda klasını konuşturmaya devam ediyor. Klibin sonundaki “Kendine Müzisyen” sahnesi de beni oldukça güldürdü. Keyifli bir klip sonu olmuş.

Gelelim şarkıya. Bu şarkı Tepki’nin 22 Ocak 2021’de çıkacak olan “Şehir Efsanesi” albümünün ilk single’ı. Kendisi albüm hakkında “Albümde 10 şarkı var. Hiç düet yok. Bizim piyasamızın bilindik üretim stratejilerinden farklı bir şekilde üretiliyor albüm. Risk almadan bir yerlere gelemiyorsun. Şehir Efsanesi risk aldığımız bir albüm. Şehir Efsanesi son 10 yılda rekabet halinde olduğum insanlarla arayı kapatmak için yaptığım özel bir albüm.” dedi ve beklentileri oldukça yükseltti.

Beat’i değerlendirerek başlayacak olursak bence bu parçanın beati Tepki’nin şimdiye kadar girdiği en iyi beatlerden biri. Gerçekten Arem Özgüç ve Arman Aydın’ın hakkını vermek lazım. Şarkıyı bambaşka bir boyuta taşımışlar. Tepki, Emoji ve Yak şarkılarında belli bir kesim tarafından beat seçimi yüzünden eleştiri almıştı. Bu şarkıya bakacak olursak, Tep bu eleştirilere kulak asmış gibi gözüküyor ve heyecanlandırıyor Şehir Efsanesi için.

Tepki’nin agresif vokaline zaten son şarkılarından oldukça aşinayız. Bu sözler dile daha ilk dinlemede dolanan bir nakaratla birleşince ortaya muazzam bir iş çıkmış. Neden bilmiyorum ama şarkıda sadece “Bazen istediklerin için uzanmalısın tetiğine.” kısmı hoşuma gitmedi. O verse’ün sonuna daha farklı bir son hayal etmiştim sanırım dinlerken. Heyecanla albümü bekliyoruz artık. Sanatçılar için gelecek işlerinin beklentilerini arttırmak risklidir çünkü beklentinin büyüklüğü sırtlarına büyük bir sorumluluk yükler. Bakalım Tepki 22 Ocak’ta bu yükün altından kalkabilecek mi?

Yazan: Kerem Okutan

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

EKO FRESH'in son şarkısı TURKISH NIGHTMARE nasıldı?

Sonraki İçerik

Rapçiler ve alter egoları: EMINEM/SLIM SHADY, ŞEHİNŞAH/HSNSBBH ve daha fazlası!

İlgili İçerikler