Yalçın Birol’dan bağımsız müzisyenlere yönelik proje: ÖNCE SEN İZLE

Yalçın Birol‘un geçtiğimiz yıl başlattığı projesi Önce Sen İzle, hip-hop kültürünü zenginleştiren, yeni ve yetenekli sanatçıları tanıtmayı ve desteklemeyi amaçlayan müzik projesi. Geçen yıl ilk sezonu Apple‘ın desteği ve Kars, Mithat Dalgıç, Nilhan Gençoğlu, Palm J ve Xentix gibi sanatçıların katılımıyla gerçekleşen projenin bu sene ikincisi yapılıyor.

Projeye, resmi web sitesi üzerinden yapılan başvuruların kabul edilmesi durumunda, katılımcılara iPhone ile profesyonel müzik videosu çekimi, İTÜ MİAM stüdyolarında önemli prodüktörlerle birlikte uzamsal ses prodüksiyonu yapma ve Apple Music Hip-Hop Rap sayfasında yer alma fırsatı sunuluyor. Aynı zamanda projede yer alan her sanatçının video ve ses çalışmaları, proje sonunda eş zamanlı olarak Virgin Radio’nun Yalçın Birol’la Önce Sen Dinle programında ve aynı isimli Apple Music listesinde yer alacak.

Projeye katılım için aranan şartlar: 

  • Bağımsız müzisyen olmak ve herhangi bir plak şirketiyle hali hazırda bir anlaşması bulunmamak
  • Hip-Hop kültürüne özgü çalışmalar yapmak
  • Proje için gönderilecek şarkının daha önce yayınlanmamış olması
  • Özgün olmak

Yaratıcı sinematografi desteklenen video klip atölye çalışmaları ve müziğin modern teknolojilerle donatılmış İTÜ MİAM stüdyolarında uzamsal ses prodüksiyonlarının teknik yönlerini keşfetme fırsatı sunan Yalçın Birol’la Önce Sen İzle, toplam 2 ay sürecek. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Mopreme Shakur: "Drake'in, kardeşimin sesini kullanması yanlış."

Sonraki İçerik

21. radyo boğaziçi Müzik Ödülleri'nde kazananlar belli oldu: Ezhel, Pango, Rapertuar ve diğerleri!

İlgili İçerikler