YENİ ÇIKANLAR #1 | Aspova, Ufo361, DaBaby, PlayboI CartI ve daha fazlası!

Yeni bir seriye başlıyoruz. Bundan sonra her cumartesi o hafta çıkmış yeni şarkıların duyurusu ve kısa incelemeleriyle karşınızda olacağız. Bu hafta gayet dolu bir haftaydı rap müzik adına.

Aspova – Matrix (Red)


Türkiye’de hiphop camiası içinde Şanışer ile birlikte en iyi vokale sahip olduğunu düşündüğüm Aspova, bu albümde de vokalini ön planda tutarak ve çoğu şarkıda ayırt edici beatler kullanarak beğenimi kazandı bir kez daha.

 

DaBaby – BLAME IT ON BABY


DaBaby biraz hayal kırıklığına uğrattı beni. Bir önceki albümü KIRK’e göre düşük buldum bu sefer. Beatler ve flowlar tekdüze geldi. 13 şarkıdan maksimum 4 iyi şarkı sayabilirim, bunlar da şunlar olur sanırım: PICK UP (Quavo), FIND MY WAY, CHAMPION ve belki albüm ile aynı albüm isme sahip BLAME IT ON BABY.

 

Ufo361 – Final Fantasy & Ufo361 – Fokus auf die Zukunft


Ufo361 inanılmaz şekilde üretmeye devam ediyor. 24 Nisan’da çıkacak albümden 2 yeni tekli daha çıkardı ve şarkılara combined bir klip çekti. Final Fantasy, klasik Ufo sound’undan biraz farklı olmuş. Fokus auf die Zukunft ise alışılagelen Ufo361 şarkılarından biri. İkisi de gayet dinlenesi.

 

Aga B – Bis


Aga B yıllardır konserde söylüyordu bu şarkıyı. Sonunda çıkarma kararı almış. Altyapıda 2-3 şarkıda olduğu gibi Pangea var.

Aga B’yi çok başarılı buluyorum MUAF albümünden beri. Özellikle Pangea ile birlikte son zamanda çıkardığı şarkılar da gerçekten farklı ve oldukça iyi. Bu şarkı da o kervana katılmış.

 

Playboi Carti – @ MEH

Playboi Carti, 2 yıl sonra yeni teklisi ile geri döndü. Şarkı müzikal ağırlıklı olmuş, vokal olarak geride kalmış. Playboi Carti’nin çok daha iyi şarkıları var bana kalırsa.

 

21 Savage (feat. Summer Walker) – Secret

21 Savage, Savage Mode 2 albümünü yayınlaması beklenirken Summer Walker ile birlikte bir tekli yayınladı. Alıştığımız tarzından biraz uzaktı 21. R&B’ye yakın bir şarkı olmuş.

 

Corr – Corrskull

Corr ismini tanımayanlar çoğunluktadır diye düşünüyorum. Kendisi Khontkar’ın ilk kaydını aldığı kişi. Piyasaya da 12 yıl sonra Khontkar’ın konuk olduğu bir şarkı ile döndü. Yaratık şarkısındaki flowlar oldukça tatmin etti beni. EP’ye gelecek olursak maalesef en iyi şarkı Yaratık bence.

 

Emboli – Jeden Tag

Emboli new school rapçilerden arasından en sevdiğim kişilerden biri. PMC Legacy, Vol. 2 içindeki en sevdiğim şarkı Kaparoz’du mesela. PMC’nin de kendisi üzerine daha fazla yatırım yapması gerektiğini düşünüyorum. Son çıkan teklisi güzel olsa da daha iyi şarkıları vardı.

 

Tepki – Rüyalar 2

Tepki’nin bir süre önce çıkan Shape of My Heart sample’lı şarkısı Rüyalar 2, sonunda dijital platformlara da geldi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

AŞKIN MERT ŞALCIOĞLU namıdiğer Vio'nun ölüm sebebi ASLINDA ne?

Sonraki İçerik

AŞIRI ÖZNEL İNCELEME: Ceg'in Trapanasyon albümü en iyi Türkçe trap albümü mü?

İlgili İçerikler