YENİ ÇIKANLAR #10 | Murda, Ezhel, Tepki, G-Eazy ve çok daha fazlası!

İnanılmaz yoğun bir Release Day oldu son 2-3 haftaya kıyasla. Lafı uzatmadan yeni çıkan işleri değerlendirmeye geçelim.

 

Murda & Ezhel – Made In Turkey

Kreuzberg’de çekilen klibiyle birlikte yayınlanan Murda ve Ezhel‘in yeni teklisi Made In Turkey, ilk dinlemenizde sizi kendisine çeken eğlenceli bir çalışma olmuş. Şarkıyı açmadan sadece sözlerini açıp okusanız çok anlamlı değil belki evet ama dinlerken temposu, akışıyla dinlenebilir bir şarkı diyebilirim.

 

G-Eazy – Everything’s Strange Here

G-Eazy, rap dışında soundları da denemek istediğinden uzun süredir bahsediyordu. Everything’s Strange Here isimli albümünde bunu gerçekleştirmiş oldu. G-Eazy’nin “Zihniyetimin ve yaratıcı tarafımın bir yansıması” olarak adlandırdığı bu projeyi dinlemeden geçmeyin derim.

 

Patron – Ölümsüz

Patron, son dönemdeki inanılmaz üretkenliğine devam ediyor. Yakaladığı ivmeyi korumak adına olsa gerek, hiç olmadığı kadar fazla şarkı yayınlıyor. Yeni teklisi Ölümsüz, çok başarılı diyebileceğim bir şarkı değil ama en azından ne dediği anlaşılıyor ve kendi içinde mantıklı olmuş.

 

6LACK – 6pc Hot EP

6LACK genel olarak çok başarılı bulduğum bir sanatçı. Bir kez daha üzmemiş ve başarılı bir proje çıkarmış. Düet olarak bu yılın yıldızı Lil Baby yer alıyor sadece. Kendi içinde harika bir atmosfere sahip olan bu projeyi de kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

Bixi Blake – Tripster Freestyle

RedKeys Music bünyesinde müzik yapan Bixi Blake, bence Türkiye’de trap janrasını en iyi ve olması gerektiği şekilde icra eden rap sanatçılarından biri. Yeni teklisi Tripster Freestyle da bu düşüncemi güçlendiren bir çalışma olmuş.

 

Tepki – Merhem

Tepki, Merhem isimli maxi single’ını yayınladı. Projenin çıkış parçası Merhem’in semti Küçükçekmece’de çekilmiş bir klibi de yayınlandı. Klip ve diğer şarkılarla güzel bir proje olmuş.

 

Lil Durk – Just Cause Y’all Waited 2 (Deluxe)

Amerika piyasasında son dönemde yapmayan kalmadı albümden sonra bir de Deluxe versiyon yayınlamayı. Şahsen ben sıkılmaya başladım bundan. Albümün toplam stream sayısı fazla gözüksün diye ve 2-3 hafta daha konuşulmak için yapıldığı için açıp dinleyesim gelmiyor. Lil Durk de son albümünün Deluxe versiyonunu yayınladı bakmak isterseniz. Bu konudaki görüşlerimin devamını daha önce streaming kültürü ile alakalı yazdığım yazıdan öğrenebilirsiniz.

 

IDK & FRIENDS 2 (Basketball County Soundtrack)

IDK‘in bakılmaya değer düetler içeren bu yeni projesi bu hafta tavsiye edeceğim işlerden.

 

Delaredo – Ateş Yanıyor

Son dönemde Keişan ile birlikte birçok şarkı ve Karantina EP isimli bir proje kaydeden Delaredo, yeni teklisi Ateş Yanıyor‘u yayınladı. Dinleyince güzel bir şarkı ama sürekli açıp dinler miyim emin değilim.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

CARDI B bu aralar en çok MUHTEŞEM YÜZYIL izliyor: Evet MUHTEŞEM YÜZYIL!

Sonraki İçerik

BET ÖDÜLLERİ 2020: Gecenin TÜM kazananları!

İlgili İçerikler