YENİ ÇIKANLAR (9 Ekim 2020) | Ezhel, Anıl Piyancı & Emrah Karakuyu, REASON ve çok daha fazlası!

Geçen haftaki yoğunluktan sonra bu hafta boş bir Release Day geçecek gibi duruyor. Öyle oldu gerçekten de. Ne yerli piyasada ne de Amerika’da çok öne çıkan bir albüm yoktu.

Gecenin öne çıkan işleri ise Türkiye’de Ezhel‘in yeni teklisi, Anıl Piyancı ve Emrah Karakuyu düeti iken Amerika’da -bence- TDE’nin yetenekli isimlerinden REASON‘ın albümüydü.

 

Ezhel – Allah’ından Bul

Ezhel’in 2018 yılında 20-25 saniyelik kısmı internete sızan şarkısı sonunda resmi olarak yayınlandı. Şarkı, DJ Artz ve Bugy’nin yeni ortak tag’i ile başlıyor. “Bana Artz, Bugy yeni beat!” şeklinde olan tag, Ezhel’in LOLO şarkısından alınan bir cümle. Şarkıyı çok beğendim ben. Solo Ezhel’i özlemişiz öncelikle. Altyapı harika, lirikler de gayet iyi. Ezhel, kendisi hakkındaki eleştiriler ve ön yargılara tertemiz cevap vermiş.

 

Anıl Piyancı & Emrah Karakuyu – Yürüyoruz Yan Yana

Yılların eskitemediği ikili Anıl Piyancı ve Emrah Karakuyu, yepyeni şarkıları Yürüyoruz Yan Yana ile geri döndü. Emrah Karakuyu’nun kısımları 2014 yılında da olsa yadırgamazdım heralde. Çok tekrar gibi geliyor artık delivery nedeniyle. Piyancı fena değildi ama altyapının vokaller ile pek uyumlu gelmediğini söylemem lazım. Çok başarılı bulmadım şarkıyı.

 

REASON – New Beginnings

Gecenin en başarılı işlerindendi bana göre. TDE, zaten Kendrick Lamar, Jay Rock ve ScHoolboy Q ekseninde eskiden beri kaliteli bir organizasyon. Yeni gelen isimler de bu kaliteyi sürdürüyor. REASON da bir süredir takip ettiğim bir isimdi. Albümden Pop Shit, Show Stop, Flick It Up ve SAUCE şarkıları daha önce single olarak yayınlanmıştı. Albümün geri kalanını da başarılı buldum gayet. 14 şarkı ve ScHoolboy Q, Rapsody, Alemeda, Ab-Soul, Vince Staples, Isaiah Rashad, JID, Mereba gibi düetler içeren albümü hiç sıkılmadan dinledim.

 

Aspova – çok özledim

Aspova’nın yeni teklisi de dün gece beğendiğim işler arasındaydı. Harika bir vokal kullanımı bence. Sesinin güzel olduğunu zaten biliyorduk, çok iyi kullanmış ve göstermiş bu şarkıda. Altyapıyı da çok keyifli buldum.

 

Juicy J – LOAD IT UP (feat. NLE Choppa)

Juicy J’nin adının The Hustle Continues olması beklenen yeni albümünden single’lar gelmeye devam ediyor. NLE Choppa düetli bu Memphis bağlantısı çok gaz parça olmuş. Tam bir Memphis şarkısı.

 

Maho G & Zen-G – Tuzak

Maho G ve Zen-G’nin yeni şarkısı Tuzak, beklentimin düşük olduğu bir şarkıydı aslında. Ama Maho G, 2 şarkıdır üstüne koyarak gidiyor ve fena tat bırakmıyor ağızda. Zen-G ise Delâle sonrası artık biraz sıkan tarzına dönmüş. Orta şeker bir parça olmuş bence, klibi güzel ama.

 

Lvbel C5 – Hani

Lvbel da iyi ama bu şarkıda asıl olarak altyapıya dikkat çekmek istiyorum. Akdo çok temiz iş çıkarmış, yeni tag’i de 10 numara bence. Güzel parça, yerli piyasada alışık olmadığımız bir altyapı. Devam böyle!

 

SAINt JHN – Gorgeous

Amerika piyasasında çok beğendiğim ve hak ettiği yerin oldukça aşağısında olduğunu düşündüğüm SAINt JHN, yeni teklisi Gorgeous ile döndü. Tertemiz iş çıkarmış yine, iyi parça.

 

Russ – Paid Off

Konum olarak (müzik olarak tabii ki değil) Norm Ender’e benzettiğim Russ, klasik kapak tasarımı ile bir şarkı daha yayınladı. Keyifli bir altyapı üzerine, basit ama güzel sözler. Güzel bir iş bence.

 

Ahiyan – İstemem

Ahiyan’ı fazla arabesk bulur ve pek dinlemezdim doğrusunu söylemek gerekirse. Bundan önceki teklisi Carnavale’yi oldukça beğenmiştim. Yeni teklisi İstemem de çok iyi iş olmuş. Gecenin tavsiye edeceğim şarkılarından.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

SPOTIFY RAPCAVIAR ödülleri sahiplerini buldu: LIL BABY, 2020 yılının MVP'si!

Sonraki İçerik

CHILDISH GAMBINO'nun sahne adı nereden geliyor?

İlgili İçerikler