Tory Lanez, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı!

Daystar Peterson veya bilinen adıyla Tory Lanez, Megan Thee Stallion’u bacağından vurduğu gerekçesiyle 10 yıl hapis cezasına çarptrıldı. Olay, 2020 yılında Kylie Jenner’ın ev partisi sonrası gerçekleşmişti.

Los Angeles’ta görülen davada Tory Lanez şu suçlamalarla cezaya çarptırıldı: Yarı otomatik silahla saldırı, araçta ruhsatsız ve içi dolu silah bulundurmak, ihmalsizce bu silahı kullanmak.

Megan Thee Stallion, dava sırasında verdiği ifadesinde özellikle Tory Lanez’in durumla dalga geçmesine vurgu yaparak, “Kendime kurban sıfatını yakıştırmıyorum. O, hem beni topuğumdan vurdu hem de bu durumla dalga geçti. Ben bir savaşçıyım ve bu karar, umarım tüm savaşçılar için ilham olur.” ifadelerini kullandı.

Tory Lanez ise olayları geri alma şansı olsa alacağını ifade ederek pişmanlığını dile getirdi: “Bütün her şeyi geri alabilsem yapardım. Kurban, arkadaşımdı. Bugün hâlâ değer verdiğim bir insan. O gece yaptığım her kötü şey için sorumluk alıyorum.”

Tory Lanez’in avukatı Jose Baez, mahkeme çıkışında yaptığı açıklamalarda “İnanılmaz bir hayalkırıklığı yaşıyoruz. Bu olaydan çok daha kötü şeyler yapıp 10 yıldan az ceza alan örnekler biliyorum. Ki, onlar bir örnek değil. Onlar insan.” ifadelerini kullandı.

Megan Thee Stallion

Megan Thee Stallion’un ifadesine göre, o gece parti çıkışında arabasının camından sarkan Tory Lanez, Megan’ın topuğuna sıkarak ondan dans etmesini istemiş. 10 yıl ceza alan Tory Lanez hakkında bundan sonra ilerleyecek süreçle alakalı detaylar henüz belirsizliğini koruyor. Lanez’in avukatı, müvekkilinin adil yargılanmadığını iddia edip davayı temyize taşıyacağını söyledi. Ayrıca alkol sorunları olduğu için müvekkilinin denetimli serbestlik alıp tedaviye gönderilmesi gerektiğini savundu. Bunun dışında da Tory Lanez’in ülkesi Kanada’ya gönderip gönderilmeyeceği de şu anlık belirsiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Mopreme Shakur: "Biggie aslında 2Pac'ın Thug Life grubuna katılacaktı."

Sonraki İçerik

Türkçe Rap sanatçıları, Erdal Beşikçioğlu yönetmenliğinde tiyatro sahnesine çıkıyor

İlgili İçerikler