EZHEL ve UFO361 neden küstü? İkilinin kavga etmesinin sebebi neydi?

Ezhel ve Ufo361 ikilisi, ortak albümleri Lights Out‘u 15 Kasım 2019 tarihinde çıkarmışlardı. Bu tarihin üzerinden birkaç ay geçince ikilinin arası açıldı ve küstüler. Peki bunun sebebi neydi?

Baştan söylemekte fayda var: Neden kavga ettikleri veya neden küstükleri ile ilgili net bir açıklama yok. Bu içerikte bahsedeceklerimiz tamamen iddialardan ve tahminlerden ibaret.

Ufo361 ve KOAL ekibi arasındaki tartışma, ilk olarak şu açıklama ile gün yüzüne çıktı:

Tabii bu açıklama yayınlandığında kavga olduğu pek düşünülmedi. Yalnızca takvime uymadığı düşünüldü ve uzun süredir beklenen Bir Daha Remix çıkmayacağı için üzüldü birçok dinleyici.

Aynı gün Bugy, Ezhel’in “Beni Deli Etme” parçasından şöyle bir söz paylaşınca artık Ufo’ya bir şeyler söylediği anlaşılmaya başlandı:

Aradan 10 gün geçti, Bir Daha Remix’in çıkmasını isteyen ve KOAL ekibini her platformdan darlayan dinleyicilere Bugy, şu şekilde yanıt vererek tüm suçlamaları Ufo’ya yöneltti:

Sonrasında, tahminen Türkiye’de bu haberi ilk veren biz olduk çünkü bu tartışmalardan ötürü 27 Mayıs günü Ufo’nun profiline girdik ve tamamen şans eseri Ufo’nun KOAL ekibinin tamamını takip etmeyi bıraktığını fark edip bunu hemen hikayemizden paylaştık.

Takipten çıkarma hadisesinin ardından da yine Bugy şöyle bir tweet attı:

 

Evet, peki tüm bu yaşananların sebebi neydi? Kulislerde dönen bilgilere göre, Ufo361’in tarih konusunda sıkıntı çıkarmasından kaynaklandı her şey. Ufo361’in kendi label’ı Stay High‘da yer alan ve Ufo’nun çok önem verdiği genç isim Data Luv‘un, Bir Daha Remix ile yakın günlerde çıkacak olan “Bentley” isimli parçasından ötürü Ufo, Bir Daha Remix’i ertelemek istedi söylentilere göre. Çünkü kendi şarkısını çıkartarak Data Luv’un dinlenme sayısını düşürmek istemiyordu. Ancak KOAL ekibi, şarkının tarihinin daha önceden belirlendiğini, dinleyicilerin bu tarihi beklediğini söyledi ve ertelemek istemediler. Ufo ve KOAL bu konuda anlaşamayınca direkt olarak Bir Daha Remix’i iptal ettiler. Data Luv’un Bentley şarkısı ise 15 Mayıs’ta çıktı. Kavga sebebinin de bu olduğu söyleniyor.

Bana sorarsanız tek sebep bu olamaz. Hem Bentley parçası 15 Mayıs’ta çıktı; Bir Daha Remix çıksa 22 Mayıs’ta çıkacaktı. Aynı gün de değil yani. Ayrıca, Bir Daha Remix adı üstünde bir remix. Zaten Lights Out albümünde yer alan, daha önce dinlediğimiz bir şarkının remix’i. Data Luv’un dinlenmesini ne kadar bölebilir ki?

Bu yüzden benim düşüncem, zaten aralarında problemler vardı, bu olay bardağı taşıran son damla oldu iki taraf için de. Ufo’nun ise birlikte albüm yaptığı Ezhel’i ve ekibini direkt olarak takipten çıkması ilginç gerçekten. Bu içeriği yaptığım 14 Ekim 2020 tarihinde ise Ezhel halen Ufo’yu Instagram’da takip ediyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

JUICE WRLD ile 2PAC arasındaki bağlantı nedir?

Sonraki İçerik

2020 BILLBOARD Müzik Ödülleri'nde kazananlar belli oldu!

İlgili İçerikler