METRO BOOMIN’in en ikonik 5 şarkısı!

Geçtiğimiz günlerde 27 yaşına basan, şu anda tartışmasız işin prodüksiyon alanında en tepede olan ve bunu sadece 7 yıl gibi kısa bir sürede başaran Metro Boomin, hâliyle 7 yıllık kariyerinden şimdiden hip-hop tarihinin sayfalarına adını yazdırmayı başladı.

Aslında çok var ama Metro Boomin’in en ikonik 5 şarkısını subjektif şekilde sıralayacağım.

 

Kodak Black – Tunnel Vision

Kodak Black‘in kariyer şarkısı olan Tunnel Vision, birçok kişinin bilmemesine rağmen Metro Boomin’in elinden çıkmıştır. Bilinmeme nedeni de şarkının başında Metro Boomin’in alışılagelen tag’lerinden farklı bir tag tercih edilmiş olması muhtemelen: “Ayy, lil’ Metro on that beat!”

 

Post Malone – Congratulations (feat. Quavo)

Post Malone, şarkının müzik videosunda şu anki görümünden aşırı farklı olsa da şarkı çıkalı sadece 3 yıl oldu. Quavo düetli bu şarkının da prodüksiyonu Metro Boomin’in elinden çıktı. Bu sefer hiçbir tag olmadığı için bunu bilenlerin sayısı epey az.

 

Migos – Bad and Boujee (feat. Lil Uzi Vert)

Migos‘un Lil Uzi Vert düetli Bad and Boujee şarkısı, çıktığı yılda büyük sükse yaratmış ve Migos’un sıçramasındaki en büyük destekçilerinden biri olmuştu. Şarkı, aynı zamanda trap komitesi için de bir mihenk taşı olmuş, o yıldan günümüze kadar birçok sanatçının tarzına tesir etmişti.

 

21 Savage & Metro Boomin – X (feat. Future)

X ile beraber No Heart, hatta Savage Mode‘un tamamı da sayılabilir burada. 21 Savage ve aynı zamanda Metro Boomin için de bütün kapıları ardına kadar açan bir albüm olmuştu Savage Mode. Bugünlerde ikincisi beklediğimiz albümün içerisindeki tek düetli şarkı X’de Metro Boomin’in altyapıları üzerinde 21 Savage ve Future‘ın uyumu gerçekten inanılmazdı.

 

Mask Off – Future

Aslında teknik olarak incelediğiniz zaman çok basit melodiye sahip olan Future‘ın Mask Off‘u, öyle bir etki yaratmıştı ki; şarkıyı bilmeyen yoktu ilk çıktığı zamanlar. En rap dinlemeyen arkadaşınız bile şarkıyı biliyordur mesela. 2010’lu yılların en ikonik rap -hatta genele bile alınabilir- şarkılarından birine de Metro Boomin imza attı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

YENİ ÇIKANLAR (18 Eylül 2020) | LIL TECCA, EZHEL, TEPKİ, ALLAME ve çok daha fazlası!

Sonraki İçerik

SLONG ile RÖPORTAJ! Kimdir, hedefleri neler, sahne adının anlamı nedir?

İlgili İçerikler