YENİ ÇIKANLAR (18 Eylül 2020) | LIL TECCA, EZHEL, TEPKİ, ALLAME ve çok daha fazlası!

Eylül’ün yarısını geride bıraktığımız şu günlerde, yeni bir Release Day ile beraberiz.

Albüm olarak çok boş bir hafta oldu. Türkiye’de hiç yoktu zaten, Amerika’da da -en azından mainstream açısından- çok az albüm vardı.

 

Lil Tecca – Virgo World

Uzun olmuş gibi bir eleştiri yapmayacağım. Görüyorum bazen böyle eleştiriler geliyor albümlere, benim de katıldığım oluyor. Bu kadar uzun yapıp kaliteli olması veya çoğu kişiyi bu kadar uzun herhangi bir şeyde tutmak zor günümüzde. Ancak Amerika’da işler bizde olduğu gibi ilerlemiyor. Lil Tecca, çıkış yaptığı dönemde sevdiğim bir isim olmuştu. Ransom‘ın dışında 3-4 fena olmayan şarkı çıkıyordu albümümden. Ancak bazı eksikleri olduğu, flow’unun genelde benzer olduğu gerçeği de vardı. Bu eksikler çok giderilmemiş bence ama düetlerle fena olmayan bir albüm çıkmış ortaya bence. Dinlenesi işler var.

 

Gentleman – Devam (feat. Luciano & Ezhel)

Ezhel, bizleri gururlandıran işlerde bulunmaya devam ediyor. Bir süredir Almanya’da yaşayan Ezhel, oradaki piyasada da aranan isimlerden olacak gibi duruyor bu gidişle. Gentleman‘in yeni şarkısında nakaratı seslendiren Ezhel, bence çok iyi bir iş çıkarmış. Nakarat gerçekten çok hoşuma gitti. Luciano’nun da verse’ünü beğendim ama şarkının sahibi Gentleman, bence 3’ü arasında en geride kalan isim olmuş. Yine de çok iyi olmuş, klip de çok iyi bu arada. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim onu da.

 

Tepki & Allame – Emoji

Tepki ve Allame‘nin uzun süredir beklenen düetleri Emoji, sonunda yayınlandı. Güzel bir işbirliği olmuş öncelikle. İkilinin uyumlarının iyi olduğunu biliyorduk, bunu da iyi bir şekilde yansıtabilmişler. Beat çok içime sinmedi yalnız benim, şarkıyla çok uyumlu olmadığını düşünüyorum. Yine de verse’ler kurtarmış şarkıyı. Müzik video da Tepki’nin daha önceki işlerine göre aşağıda bence.

 

Moneybagg Yo & Blac Youngsta – Code Red

Ortak albümler kim olursa olsun heyecanlandırmıştır beni. Moneybagg Yo ve Blac Youngsta‘nın Code Red isimli ortak albümü 13 şarkıdan oluşuyor ve Yo Gotti, Ari, 42 Dugg, City Girls, DaBaby gibi isimlerin yanı sıra kanka kontenjanından Lil Migo, Big Homiie G, Big 30, Pooh Shiesty gibi isimler de bulunuyor. Klasik trap beni sıkmaz diyorsanız buyurun albüme!

 

Lia Shine – Değiştin

Lia Shine, Ben Gibi Bakmaz ile kariyerinin ilk hit’ine imza attıktan sonra biraz vasat işler yapar mı diye endişe ediyordum ancak Aden P2 ve Değiştin ile gösterdi ki, Türkiye’de çok örneği olmayan bir tarz ile farklı bir yerde konumlandıracak kendisini.

 

Pop Smoke – Mood Swings (feat. Lil Tjay & Summer Walker) – Remix

Pop Smoke‘un Lil Tjay düetli Mood Swings isimli şarkısı, albümden beğendiğim bir şarkıydı. Summer Walker destekli remix versiyon gelmesi mutlu etti beni. Summer Walker’ın ses rengi çok yakışmış bence şarkının genel havasına. Summer Walker’ı da 21 Savage’ın Secret isimli şarkısından sonra rap sanatçılarıyla ortak bir işte görmüş olduk. Güzel olduğu belli, devamlarını bekliyoruz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

VVO BEATS, anlamlı bir proje için prodüktörleri bir araya getiriyor: ÇOCUKLAR İÇİN ÇAL

Sonraki İçerik

METRO BOOMIN'in en ikonik 5 şarkısı!

İlgili İçerikler