NBA kariyerine rapçiliği de ekleyen 5 basketbolcu

Basketbol ve rap müzik hep birbirini desteklemiş, birbirine motive olan konumda olmuşlardır. Birçok rap sanatçısının basketbol sevgisini şarkılarında, basketbolcularla olan arkadaşlıklarıyla, paylaşımları ya da maç kaçırmayışlarıyla görüyoruz.

Bir de NBA kariyerine rap sanatçısı olmayı ekleyenleri inceleyelim.

Damian Lillard

Portland Trail Blazers takımının oyun kurucusu Damian Lillard müzik sektöründeki en aktif NBA basketbolcularından diyebiliriz. Kuzenlerinin etkisiyle rap yapmaya başlayan Lillard’ın müzik sektöründeki adı Dame D.O.L.L.A (Different On Levels the Lord Allows).

Instagram’da ”Four Bar Friday” adında, her cuma rap yaptığı videoları #4BarFriday hashtagiyle paylaştığı bir trend oluşturdu. Ardından 2015 yılında SoundCloud’da ilk single’ı Soldier in the Game’i paylaştı. 21 Ekim 2016’da ilk albümü The Letter O; 2017’de ikinci albümü Confirmed; 2019’da Lil Wayne, Mozzy ve Jeremih, G-Eazy, Benny The Butcher gibi isimlerin bulunduğu üçüncü albümü Big D.O.L.L.A yayınlandı. 2020 yılında Snoop Dogg ve Derrick Milano ile NBA2K21 soundtrack’i için Kobe adlı bir single yaptılar. 2021 yılında dördüncü albümü Different On Levels The Lord Allowed yayınlandı. Ayrıca Lillard’ın Front Page Music adlı kendi plak şirketi bulunuyor.

 

Iman Shumpert

2011 NBA draftında New York Knicks tarafından 17. sırada seçilen Shumpert, resmi olarak emekli olmasa da şu an herhangi bir takımda gözükmüyor ve temsilcilik (agent) yapıyor.

2012 yılında Knicks Anthem şarkısını ve Th3 #Post90s adlı bir mixtape yayınladı. 2013 yılında ise Dear Kendrick şarkısını yayınlayarak, Kendrick Lamar’ın Control şarkısındaki sözlerine tepki verdi. Basketbol ve Rap ile ilgilenirken Dancing with the Stars programında birinci oldu ve kendisi bunu başaran tek NBA basketbolcusu.

Kanye West’in Fade klibinde, eşi Teyana Taylor ile oynaması da oldukça ses getirmişti.

 

Andre Drummond

Brooklyn Nets pivotu Andre Drummond, 2017 yılında rap müziğe oldukça ilgiliymiş. Instagram ve YouTube’a freestyle yaptığı videoları yükleyen Andre Drummond rapçi kimliğinde Dre Drumm adını kullanıyor. Ayrıca DJ EnJoey’e Trevis Romell ile eşlik ettiği Bet It adlı bir single’ı bulunuyor.

 

Marvin Bagley III

1999 doğumlu Detroit Pistons’da oynayan Marvin’in sahne adı MB3FIVE. 2018 yılında Big Jreams single’ını yayınlayan Marvin, 2019 yılında Trifecta adlı EP ve Big Jreams adlı albümünü yayınladı. 2020 yılında Tory Lanez ile Hurt Nobody single’ı; 2020 yılında Derek King ve Dame D.O.L.L.A ile şarkılarının bulunduğu On The Way albümü ve Majornine, Kaash Paige, Mozzy gibi isimlerle çalıştığı Behind It All albümünü yayınladı. En son 2021 yılında Late Nights single’ı; Lil Durk ve Megan Leah’ın eşlik ettiği Marv vs. Marv II albümü bulunuyor.

 

Aaron Gordon

1995 doğumlu Denver Nuggets forveti Aaron Gordon’ın diskografisi sadece 2020 yılında yayınladığı 9 Out of 10, Lvl Up ft. Moe ve Pull Up ft. Moe olarak 3 single’dan oluşuyor.

 

BONUS: Allen Iverson

1996 NBA draftlerinde birinci sıradan Philadelphia 76ers tarafından seçilen Iverson, NBA’in asi çocuğuydu. NBA kurallarında birçok değişikliğe neden olmuş -kıyafet kuralı gibi-, ayrıca 2010-2011’de Beşiktaş’ta oynamıştır. Kendisinin yayınlanmamış bir albümü bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

ŞAM'dan yeni proje geliyor: H.İ.Ç EP

Sonraki İçerik

Young Thug'ın JEFFERY mixtape'i 1 milyar dinlenmeyi geçti, biz de mixtape'in kapağını anlattık

İlgili İçerikler