Young Thug’ın JEFFERY mixtape’i 1 milyar dinlenmeyi geçti, biz de mixtape’in kapağını anlattık

Young Thug, 26 Ağustos 2016’da kendi yayınladığı mixtape’leri saymazsak 4. mixtape’i olan JEFFERY‘yi 300 Entertainment ve Atlantic Records etiketleriyle yayınlamıştı. TM88, Wheezy, Supah Mario, Billboard Hitmakers isimli prodüksiyon kolektifi, Goose, Cassius Jay gibi prodüktörlerin görev aldığı projede Gucci Mane, Quavo, Travis Scott, Gunna, Young Scooter, Offset, Lil Duke, Wyclef Jean şeklinde de bir konuk listesi vardı.

Young Thug’ın JEFFERY mixtape’i, Chart Data’nın verisine göre Spotify’da toplamda 1 milyar dinlenmeyi geride bıraktı. Bu sayı Thugger için bir ilk olmuş oldu. İlk kez bir projesi 1 milyar dinlenmeyi geçmeyi başardı.

Bu içerikte mixtape’inden kendisinden çok kapak tasarımına odaklanmak istiyoruz. Zira proje yayınlandığı zaman kapak tasarımı projenin önüne geçti desek yanlış bir şey söylemiş olmayız herhalde.

Young Thug’ın projenin kapak tasarımında giydiği bu elbise o dönem konuşulmuş, birçok meme’e meze edilmiş ve aslında “Reklamın iyisi, kötüsü olmaz.” sözünü bir kez daha akıllara getirmişti. Kapakta gördüğünüz bu elbisenin yaratıcısı İtalyan tasarımcı Alessandro Trincone. Fotoğraf çekimi ise Garfield Lamond tarafından yapılmıştı.

Garfield Lamond, 2016 yılında FADER’a verdiği röportajda elbisenin ve kapak tasarımının hikayesini şöyle anlatmıştı:

“New York’ta dolaşırken elbiseyi gördü ve anında ‘Bunu kapak için istiyorum.’ dedi. Ortada hiçbir düşünce yoktu. Sadece istedi ve aldı. Sete geldiğimizde Thugger’ın elbiseyi giymesi 1.5 saat civarı sürdü. Elbise fikrinin çılgınca olacağını biliyordu. Ona ilk fotoğrafları gösterdiğimde ‘Evet, işte buna ihtiyacım vardı.’ demişti.”

 

Kaynaklar: 1 | 2 | 3

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

NBA kariyerine rapçiliği de ekleyen 5 basketbolcu

Sonraki İçerik

MASS APPEAL'dan hip-hop'ın 50. yılına özel 50 şarkı: İlk proje DJ Premier'den

İlgili İçerikler