UZI, “Mevzularda şiştim aynı GET BACK LUDACRIS” derken neyi kast ediyordu?

MOB Entertainment‘ın yeni döneminin en öne çıkan ismi şu ana kadar UZI oldu. 2019 yılında yayınladığı 6 şarkılık Favela EP’sinde yakaladığı ivmeyi 2020 yılında da Düş Yakamdan ve Paranoya teklileri ile daha da yukarı çeken El Chavo için artık yeni bir albüm zamanı gelmişti.

AKDO‘nun prodüksiyon koltuğunda oturduğu Makina ile birlikte UZI, Kan isimli albümünün müjdesini verdi. Tracklist açıklandığı zaman albümle bir içerik yapmıştık. Onu okumayanları şöyle alıp devam edelim biz.

İçeriğe şöyle bir ilave yapabilirim; UZI, eğer yetişirse albümde Cakal ve Aksan düetlerinin de olacağını söylemişti. Makina şarkısı ve Ludacris göndermesine gelirsek; Makina herhalde UZI’nin bile beklentilerinden fazla olumlu geri dönüş almıştır. Albümün çıkış parçası olarak seçilip, müzik videosu da paylaşılan şarkı bu yazı yazılırken Spotify’da 6.2 milyon, YouTube’da ise 3.4 milyon gibi bir dinlenmeye sahip. Spotify Türkiye En İyi 50 listesinde de 9. sırada. 1 ay gibi kısa bir sürede gerçekten iyi istatistikler. Albüm için güzel bir ortam ve hype oluşmuş durumda, UZI’den mutlusu yoktur sanırım bu açıdan.“Mevzularda şiştim aynı “Get Back” Ludacris” derken UZI’nin demek istediği, Ludacris’in Get Back şarkısını bilenler ve müzik videosunu da izlemiş insanlar için çok açık aslında. Bilmeyenler için açıklayalım: Get Back, Ludacris’in 2004 yılında yayınladığı The Red Light District albümünden yayınlanan ilk single idi, aynı UZI’nin Makina şarkısının da Kan albümününde ilk single olması gibi. Bu büyük ihtimalle alakasız bir ilişki ancak güzel denk gelmiş.

Makina şarkısında “Vücudum zayıf ama kollarımda tüm olay, mevzularda şiştim aynı “Get Back” Ludacris.” diyen UZI, kendisine fiziksel özelliklerinden dolayı gelen eleştirelere bir anlamda cevap verip, Ludacris’in Get Back klibindeki gibi kollara sahip olduğunu söylemek istemiş.

Daha iyi anlamanız adına sizi Ludacris’in Get Back klibiyle baş başa bırakıyorum.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

YENİ ÇIKANLAR (15 Ocak 2020) | JUICE WRLD, BANEVA, DABABY, LIL ZEY ve çok daha fazlası!

Sonraki İçerik

JOE BIDEN'ın yemin töreni için hazırlanan çalma listesinde YILDIZLAR GEÇİDİ!

İlgili İçerikler