WE SURVIVE’da yer alan sanatçılar hakkında bilmeniz gereken HER ŞEY!

Artz ve Bugy‘nin ortak EP’si We Survive, büyük ihtimalle Ekim ayında bizlerle olacak. İkilinin geçtiğimiz günlerde yayınladığı enfes tanıtım videosuyla beraber başlayan heyecan, sonradan açıklanan Royce da 5’9″ ile daha da arttı.

We Survive maratonu 1 Ekim’de EP’den yayınlanan ilk single olan BEAM düetli NUMBY ile başladı. Bunun dışında projede daha önce de duyurulduğu gibi Ezhel, Freddie Gibbs, IAMDDB ve Royce da 5’9″ yer alacak. Proje gelmeden önce proje içinde yer alacak sanatçıları ufak ufak sizlere tanıtmak istedim.

Artz ve Bugy’den başlayacak olursam; Artz yerli rap sahnesinde hali hazırda aktif şekilde kariyerine devam eden prodüktörler arasında belki de en tecrübelilerden. Ezhel ile çalıştığı Müptezhel, Lights Out projeleri dışında direkt ana sanatçı olarak yer aldığı Ben Bu İşi Niye Yapıyom Ki? (w/ İndigo), Batı Yakası (w/ Anıl Piyancı), DEEV (w/ Şehinşah) ve ilk solo albümü İşin Mutfağı ile hatırlanıyor. Bugy ise kariyerinin başlarında Keişan, Sansar Salvo, Tepki gibi isimlerle çalıştıktan sonra Müptezhel ile adını büyük kitlelere duyurmuştu. We Survive, Bugy’nin ana sanatçı olarak ilk projesi olacak.

BEAM

Yaş: 26

İcra ettiği tür: Hip-Hop – Dancehall

Bilmeniz gereken 3 şarkısı: UNDA ARMOR – Cactus – 2X2

Be Everything And More veya kısaca BEAM, bir dancehall ve reggae sanatçısı Papa San’ın oğlu olarak Jamaika’da müzik dolu bir eve doğdu. 10 yaşında prodüksiyonla ilgilenmeye başlayan BEAM, henüz 17 yaşındayken Lecrae’nin albümü Gravity’nin prodüksiyonunda yer almış ve 55. Grammy Ödülleri’nden ödül ile dönmüştü. Kariyerine Tyshane ismiyle başlayıp, daha sonra 808&Elite isimli prodüksiyon ikilisinin bir parçası olmuştu. 2019 yılında çıkış EP’si 95’i yayınladı. Yakın bir geçmişte Justin Bieber’ın Justice ve Pop Smoke’un Faith albümlerine konuk oldu.

Ezhel

Yaş: 30

İcra ettiği tür: Rap – reggae – trap

Bilmeniz gereken 3 şarkısı: Geceler – Felaket – Yarınımız Yok

CJ, Ice, Ais Ezhel ve son olarak Ezhel. Sercan İpekçioğlu, 2008 yılında Keişan ile yaptıkları seri ile rayına koyduğu rap kariyerinde Müptezhel’e gelene kadar Sekiz projesi, VooDoo Records, Freestyle King yarışmaları, Organize Oluyoruz, Anıl Piyancı düetleri gibi yollardan geçtikten sonra Türkiye’nin en fazla nüfuz alanına sahip sanatçılardan biri haline geldi. Artz ve Bugy’nin beraber hazırladığı bu projede onun olmaması düşünülemezdi.

Freddie Gibbs

Yaş: 39

İcra ettiği tür: Hip-Hop/Rap

Bilmeniz gereken 3 şarkısı: Big Boss Rabbit – Thuggin’ – Something to Rap About

2004 yılında bağımsız olarak başladığı rap kariyerinde başarısız bir Interscope Records süreci ve Jeezy’nin şirketinde yer aldığı bir dönemden sonra tekrar bağımsız olan Freddie Gibbs, bugüne kadar 4 stüdyo albümü, 4 ortak albüm, 20 mixtape yayınladı. 14 Mart 2021’de düzenlenen 63. Grammy Ödülleri’nde The Alchemist ile ortak albümleri olan Alfredo ile En İyi Rap Albümü ödülünü kazanmaya çok yaklaşan Gibbs, Nas’a karşı kaybetmişti.

IAMDDB

Yaş: 25

İcra ettiği tür: Alternatif hip-hop – Jazz füzyonu

Bilmeniz gereken 3 şarkısı: Shade – Urban Jazz – Leaned Out

Diana Adelaide Rocha De Brito veya sahne adıyla IAMDDB, Portekiz’in Lizbon şehrinde doğduktan sonra 5-6 yaşlarında ailesiyle beraber müzik yapmaya da başlayacağı Manchester’a taşındı. Henüz herhangi bir albüm yayınlamayan IAMDDB, bugüne kadar 3 mixtape ve 3 EP yayınlamış durumda. Sanatçı, o yılın en çok gelecek vadeden isimlerinin sıralandığı BBC Sound of 2018’de 3. olmuştu.

Royce da 5’9″

Yaş: 44

İcra ettiği tür: Hip-Hop/Rap

Bilmeniz gereken 3 şarkısı: Boom – Fast Lane (Bad Meets Evil olarak) – Hip Hop

En çok Eminem ile birlikte oluşturdukları Bad Meets Evil ikilisiyle adını duyuran Royce da 5’9″, solo kariyerinde de Michigan doğumlu olmasına rağmen rahatlıkla bir Detroit efsanesi sayılabilir. Kariyerine 1997 yılında konuk olduğu Eminem konseri ile başlayan Royce, 8 stüdyo albümü ve 6 tane de ortak albüm yayınlamıştır. Kaleminin kalitesini anlatmak için kariyerinde Diddy ve Dr. Dre için ghostwriter’lık yaptığını belirtmek yeterli olacaktır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Fuat Ergin'in yeni projesi geliyor: KREMATORYUM EP

Sonraki İçerik

SAGOPA KAJMER'in Ekim Ayı Konser Takvimi

İlgili İçerikler