After Hours dönemi bitti: THE WEEKND, uzayan sakalı ve yeni şarkısı ile yeni dönemine başlıyor!

The Weeknd, Tokyo 2020 olimpiyatlarında ABD adına yarışan kadın sporcular için özel hazırladığı yeni şarkısı Take My Breath ile yeni bir döneme girmeye hazırlanıyor. Kanadalı R&B sanatçısı son 1,5 yıldır yüzünde yaralar, sargı bezleri yer alan ve müzik videolarda da bol bol ışık şovları kullandığı After Hours dönemi içerisindeydi.

The Weeknd, yeni şarkısıyla beraber adım atacağı yeni döneminde yayınlayacağı yeni albümü için de şimdiden çeşitli doneler verdi.

Öncelikle The Weeknd’in girdiği dönem derken neyi kast ettiğimi bilmeyenler için kısaca özetlemem gerekiyor diye düşünüyorum. Dünya genelinde müziği yalnızca şarkı ve albüm yayınlamak olarak görmeyen, dinleyenlerine tam anlamıyla bir sanat tecrübesi yaşatmayı amaçlayan müzisyenler gibi The Weeknd de kariyerini bugüne kadar farklı farklı dönemlere ayırdı. Her bir dönem için sosyal medya kullanımı, dış görünüş, sahnede kullandığı dekorlar vb. birçok elementi, tercih ettiği konsept ile uyumlu olacak şekilde ilerletti. Örnek vermek gerekirse; 2015 yılında yayınladığı albümü Beauty Behind the Madness albümünde saçları uzun olan Abel (The Weeknd’in gerçek adı), Starboy albümüne geldiğinde saçını kestirmiş, albümle aynı isme sahip olan Starboy şarkısının klibinde eski halini boğarak öldürmüş ve 2016 öncesi kazandığı tüm ödülleri paramparça ederek yeni bir döneme geçtiğini herkesin bilmesini istemişti.

Daha sonra 2018 yılında yayınladığı My Dear Melancholy, EP’sinde Selena Gomez’den ayrıldıktan sonra yaşadıklarını anlatan ve yoğun duygular yaşadığı bir döneme giren The Weeknd, o dönem sosyal medya hesabında neredeyse hiç gönderi paylaşmamıştı. Sonrasında daha önce de dediğim gibi After Hours dönemi ve günümüz…

The Weeknd, bu kez tarzında çok da büyük değişikler yapmış gibi görünmüyor. Bir süredir uzattığı sakalı ve yeni şarkısının konseptinde uygun gönderiler ile Instagram hesabında boy gösterdi. Yeni şarkısı Take My Breath’i Tokyo Olimpiyatları için NBC Sports ile işbirliği halinde yayınlayacak olan Weeknd’in resmi hesaplarından paylaştığı teaser videosunda “Bu kadınlar nefesinizi kesecek.” mottosuyla ABD adına olimpiyatlarda yarışan atletler Sydney McLaughlin, Dalilah Muhammad, Athing Mu ve Gabby Thomas yer alıyor.

Take My Breath şarkısıyla girdiği yeni dönemde yayınlayacağı albüm hakkında GQ dergisine verdiği röportajda “Yeni hazırladığım albüm, her zaman yapmayı istediğim bir albümdü.” şeklinde iddialı cümleler kuran The Weeknd, yeni dönemi hakkında “The Dawn Is Coming” başlığıyla şöyle bir teaser videosu yayınladı.

Kariyeri boyunca başarılı albümler yayınlayan ve yayınladığı her projeyle bir önceki geride bırakmayı başaran The Weeknd’in yeni yolculuğu nasıl başlayacak ve devam edecek hep beraber göreceğiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

POP SMOKE'un yeni albümü Faith'in PR'ı üzerine: "50 Cent büyük iş becermiş."

Sonraki İçerik

FRANK OCEAN'dan yeni marka girişimi: HOMER

İlgili İçerikler