Kanye West belgeseli geliyor: NETFLIX, yayın hakları için 30 milyon dolar ödedi!

Kanye West, bana ve birçok otoriteye göre hip-hop tarihinin deha olarak tanımlanabilecek yegane insanlarından.

Bu içeriğe konu olan belgesel projesi de bu etiketin altını bir kez daha çizecek bir hamle.

Henüz Kanye West veya Netflix‘ten resmi bir açıklama gelmediğini hatırlatarak başlamak istiyorum. Yine de epey güvenilir kaynakta haberi gördükten sonra aktarma değer olduğunu düşündüm. 2021 yılı içinde yayınlanacak Kanye West belgeseli bizleri 90’lı yılların sonundan alacak ve Kanye West’in prodüktör olarak başlayıp bugünlerde bir milyardere dönüşen kariyerinde gezdirecek. Projenin başında Coodie & Chike olarak da bilinen Clarence Simmons ve Chike Ozah ikilisi var. İkili, Kanye West ile daha önce de Jesus Walks ve Through the Wire şarkılarının müzik videolarında çalışmıştı. Bir kaynağa göre Netflix, bu projenin yayın hakları için 30 milyon dolar gibi bir meblağ ödedi.

Projenin henüz tam olarak ne gibi görüntüler içereceği net olmasa da Kanye’nin daha önce hiçbir yerde görünmeyen görüntüleri olduğu kesin. Kaynağa göre; Kanye West, belli aralıklarla Coodie & Chike ikilisine onun hayatını filme almalarına izin verdi.

Kanye West ve annesi Donda West

Odaklanılacak konu olarak 2 ayrı kaynağın 2 ayrı iddiası var. Birinci kaynağa göre Clarence Simmons, Kanye West’i 90’lı yıllardan beri filme alıyor ve belgesel Kanye’nin rapçi ve prodüktör olarak yükselişi, Kanye’nin popüler kültüre etkisi vb. gibi konulara odaklanacak. Diğer kaynağa göre ise belgesel Kanye West’in annesi Donda West’in ölümü, olayın Kanye’ye etkileri, Kanye’nin kişisel olarak gelişimi, modadaki başarısı, siyasetteki başarısızlığı gibi daha içe dönük konulara yer verecek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

FREDDIE GIBBS'in yeni albümü SSS, bomba gibi bir prodüktör kadrosuyla geliyor!

Sonraki İçerik

DMX, 50 yaşında hayata gözlerini yumdu

İlgili İçerikler