Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı, Lil Wayne’i adli sicili nedeniyle ülkeye almadı!

Lil Wayne, bu cumartesi (18 Haziran 2022) İngiltere’de düzenlenen Strawberries & Creem Festivali‘nde sahneye çıkacaktı. Son olarak 14 yıl önce İngiltere’de konser veren Lil Wayne, bir süre daha ülkede konser veremeyecek gibi görünüyor.

İngiltere’ye konser vereceği festival tarihi yaklaştığı için uçak ve vize hazırlıklarını yapan Lil Wayne, ülkenin İçişleri Bakanlığı’nın önüne koyduğu giriş engeline takıldı.

Birleşik Krallık’ın İçişleri Bakanlığı’nın kurallarına göre hayatında 12 ay veya üzeri ceza alan herhangi bir bireyin ülkeye girişine izin verilmiyor. Bu kural ile Lil Wayne’in geçmişi de tahmin edebileceğiniz üzere çakışıyor. Weezy, 2007 yılında silah bulundurmaktan 2 yıllık hapis cezasına çarptırılmıştı. İyi hâlden 8 ay sonra özgürlüğüne kavuşsa da 2 yıllık cezayı alması, onu İngiltere’ye giremeyecek biri haline getiriyor.

Festival yetkilileri, İçişleri Bakanlığı’nın son dakikada uyguladığı bu karardan rahatsız olduklarını ve Lil Wayne’i dinlemek için festivale geleceklerden özür dilediklerini belirtti. Strawberries & Creem Festivali’nde 18 Haziran 2022 Cumartesi günü, Lil Wayne yerine Ludacris sahnede olacak.

Kaynak: Rap-Up

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

TUPAC'TAN BAHSEDEN ŞARKILAR

Sonraki İçerik

DRAKE'ten sürpriz albüm: HONESTLY, NEVERMIND

İlgili İçerikler