DRAKE’ten sürpriz albüm: HONESTLY, NEVERMIND

Son olarak 3 Eylül 2021’de yayınladığı 6. stüdyo albümü Certified Lover Boy ile karşımıza çıkan Drake, dün gece bir anda yeni albümünün duyurusunu yaparak müzik dünyasını şaşırttı.

Resmi Instagram hesabı üzerinden albümün çıkmasına yalnızca 3-4 saat kala “7. stüdyo albümüm ‘Honestly, Nevermind’ gece yarısı yayında.” şeklinde bir paylaşım yapan Drizzy, albümün kapağını da bu paylaşımda yayınladı.

Kapağı eleştirmekle başlayabilirim ben ilk izlenimlerime. Albümün birazdan aşağıya da bırakacağım kapağı, benim ilk gördüğüm andan itibaren beğenemediğim bir detayı oldu. Tracklist fotoğrafının ise kapağa göre biraz daha estetik anlamda geçerli olduğunu söyleyebilirim kendi adıma.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

champagnepapi (@champagnepapi)’in paylaştığı bir gönderi

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

champagnepapi (@champagnepapi)’in paylaştığı bir gönderi

Gelelim albümün şarkıları hakkında ilk izlenimime: 14 şarkıdan oluşan “Honestly, Nevermind“, yalnızca 21 Savage düeti içeriyor. Albümün prodüksiyonunda Drake’in daha önce pek çalışmadığı isimleri görüyoruz. 40, Tay Keith, Cubeatz, Vinylz gibi Drake şarkılarında görmeye alıştığımız prodüktörlerin yanında Rampa, Gordo, Ginton, Tim Suby gibi isimler de var. Ayrıca Drizzy’nin More Life isimli playlist projesinde gördüğümüz Black Coffee de bu albümde oldukça fazla görev alan biri olmuş. Zaten albümün sound’unda da Black Coffee etkisi görülüyor.

Drake, 21 Savage düetli Jimmy Cooks şarkısı dışında albüm genelinde konfor alanından çıkıp ondan beklenmeyen beat’ler üzerinde kendisini denemeye çalışmış. ‘Başarmış mı, başarmamış mı?’ sorusunun cevabı için albümü bir süre daha döndürmem gerekiyor ancak çok eleştirilen Certified Lover Boy’un dahi bu albümden iyi olduğu şimdilik kafamda yer eden bir düşünce.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı, Lil Wayne'i adli sicili nedeniyle ülkeye almadı!

Sonraki İçerik

XXXTENTACION'un müziğinin önemli ismi: SHILOH DYNASTY

İlgili İçerikler