DMX, son yolculuğuna hak ettiği şekilde uğurlandı!

24 Nisan 2021. Bu tarih kayıtlara hip-hop’ın bir efsaneye vedası olarak geçti. 9 Nisan 2021’de hayatını kaybeden DMX için ailesi ve yakın çevresinin katıldığı bir anma töreni düzenlendi.

Tören öncesinde yaşananlar, tören sırasındaki konuşmalar gerçekten çok özel ve DMX’e yakışır şekildeydi.

DMX’in tabutunu gün boyunca devasa bir kamyon taşıdı. Kamyonun önderliğinde Ruff Ryders Motosiklet Kulübü ve katılmak isteyen hayranlar eşliğinde New York’un belirli yolları kapatılacak şekilde ona yakışır bir konvoy düzenlendi.

Törene gelirsek; pandemi koşulları nedeniyle yalnızca kapasitesinin %10’u kadar doldurabilen Barclays Center’daki töreni Kanye West ve grubu Sunday Service Choir’ın harika performansı açtı.

Daha sonra konuşmalara geçildi. DMX’in ailesi başta olmak üzere Nas, Eve, Swizz Beatz, Jadakiss gibi isimler DMX hakkındaki anılarını anlatıp onun bilinmeyen yönlerini de yansıtmaya çalıştı.

DMX’in kızının babasına ithafen seslendirdiği acapella da törenin öne çıkan detaylarındandı.

İçeriğimizi DMX’in 2 ay önce REVOLT YouTube kanalındaki Drink Champs programında verdiği röportajda sarf etmiş olduğu cümle ile bitirelim: “Eğer şu an ölseydim son düşüncem şu olurdu: ‘İyi bir hayat yaşadım.'”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

RAP'in başarısından nemalanmaya çalışan platformlar

Sonraki İçerik

LOGIC emeklilikten MADLIB ile beraber döndü: MADGIC!

İlgili İçerikler