Drip Season 4 öncesi Gunna ve Freddie Gibbs tartışması!

Gunna‘nın uzun süredir beklenen albümü Drip Season 4, Türkiye saatiyle 7 Ocak Cuma 07.00’de yayında olacak. Serinin dördüncü ve son projesi olacak albüm öncesi Gunna kapak tasarımını ve tracklist’i paylaşmış, biz de Rapertuar’ın sosyal medya hesaplarından bunları size iletmiştik.

Dün gece Gunna’nın attığı bir tweet ise albüm öncesi ortalığı karıştırdı. Gunna’nın Freddie Gibbs‘i hedef alan tweet’ini hızlı şekilde sosyal medya hesaplarımızdan paylaştık ancak daha sonra olayın arka planını ve devamında atılan tweet’leri de derlemek amacıyla gönderiyi kaldırma kararı aldık.

2 rapçi de tartışmalarıyla alakalı epeyce tweet attı ama önce kasedi 2 yıl kadar geri sarıp Gunna ile Freddie Gibbs’in ilk kez ne zaman takıştığına bir bakmak lazım diye düşünüyorum. Yaklaşık 2 yıl önce, seneler öncesine ait video bir anda internette dolanmaya başladı. Videoda Gunna, CNN’de yayınlanan Crime Stoppers isimli programda mahallesinde yaşanan bir olayla alakalı konuşuyor. Daha sonra Freddie Gibbs’in de içlerinde olduğu birçok kişi Gunna’yı snitching yani ispiyonculuk ile suçladı. Biliyorsunuz özellikle Amerika’daki çete kültüründe, rap camiası içinde affı olmayan mevzulardan biri bu. Çok da fazla yayılmayan konu orada kapanmıştı, yani en azından biz öyle zannetmişiz.

Dün geceyse Gunna, “Albümüm yayınlandığında Freddie Gibbs, kariyerinin en büyük anını yaşayacak.” şeklinde bir tweet attı ve ortalık karıştı. Bu tweet’i alıntılayıp öpücük emojisi koyan Freddie Gibbs, daha sonra “Kesinlikle rap kariyerimin en iyi yılı olacak, size teşekkür ederim.” gibi bir tweet’le kızdıkça daha iyi rap yaptığını söylemek istedi. “Freddie Gibbs vs tüm dünya.”“Şu an gündemdeyim, zenciler albümümü öne çekmemi istiyor. Anladım.” – “Daha çok albüm sattığını, daha çok paran olduğunu söyleyebilirsin ama ben hiçbir zaman Crime Stoppers’da yer almadım.” gibi tweet’lerle Gunna’ya laf çarpmaya devam etti.

Daha sonra Gunna’nın Freddie Gibbs’e laf çarptığı bir şarkıdan 5 saniyelik bir kesit internete düştü. Drip Season 4’te yer alan Poochie Gown şarkısında Gunna’nın Freddie Gibbs’e ufak bir dokunuşunu dinleyebiliriz.

Gunna ve Freddie Gibbs’in tweet’leri saatler ilerledikçe devam etti. Gibbs Gunna’yı ispiyonculukla suçlamaya devam ederken, Gunna da kendisini savundu. Büyük ihtimalle Poochie Gown şarkısında Gunna’nın sözlerinin ağırlığı ve Freddie Gibbs’in olası cevabına göre bu tartışma bir süre daha edebilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Fivio Foreign çok iddialı: "2022 BANA AİT!"

Sonraki İçerik

SUPER BOWL'un iptali DR. DRE'nin milyonlarca dolarına mal olabilir!

İlgili İçerikler