Eminem, 8 Mile’ın yıldönümü için Mom’s Spaghetti’yi New York’a getiriyor

8 Kasım 2002 tarihinde Scott Silver’ın yazdığı ve Curtis Hanson’ın yönettiği 8 Mile filmi vizyona girmişti. Filmin başrolünde Jimmy Smith Jr. veya filmdeki sahne adıyla B-Rabbit karakterine hayat veren Eminem yer alıyordu. Adını, Detroit’te yer alan 8 Mile Road’dan alan film, beyaz bir rap sanatçısının siyahiler tarafından domine edilen rap sahnesine girme çabasını anlatıyordu. Bu da elbette Eminem’in kendi hayatına yakın bir hikayeydi. Zaten 8 Mile da yarı otobiyografik bir film olarak lanse ediliyor.

İlk haftasında 51.3 milyon Dolar hasılat elde eden 8 Mile, dünya genelinde de toplamda 242.9 milyon Dolar gibi bir hasılata ulaşmıştı. Filmin, soundtrack albümünde yer alan Lose Yourself şarkısı da en az film kadar öne çıkmış ve 75. Oscar Ödülleri‘nde Eminem ile şarkının prodüktörleri Luis Resto ve Jeff Bass’e En İyi Orijinal Şarkı ödülünü getirmişti.

Eminem, filmin 20. yılını kutlamak için 10-20 Kasım tarihleri arasında Mom’s Spaghetti isimli restoranını New York’a getiriyor. Hatırlayacağınız üzere Lose Yourself şarkısında geçen “There’s vomit on his sweater already, mom’s spaghetti” sözünden ilham alan Eminem, menajeri Paul Rosengborg‘la beraber ilk Mom’s Spaghetti isimli makarna sattığı restoranını 2021 yılında memleketi Detroit’e açmıştı.

Eminem konuyla alakalı şunları söyledi:

“20 yıl sonra, film için yazdığım sözden ilham alıp makarna servis ediyoruz. Bu bir şaka olarak başladı ama sonradan gerçeğe dönüştü. Bu konsepti Detroit’ten New York’a getireceğim için çok heyecanlıyım. B-Rabbit bununla gurur duyardı.”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Marshall Mathers (@eminem)’in paylaştığı bir gönderi

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

VOGUE, 21 Savage ve Drake'e dava açtı!

Sonraki İçerik

Lil Peep'in dahil olduğu oluşum: GothBoiClique kimdir, kimlerden oluşur?

İlgili İçerikler