George Floyd’un ailesi, Kanye West’e yüklü bir dava açmaya hazırlanıyor

Hatırlayacağınız üzere, 2020 yılında George Floyd, şiddetli polis müdahalesi sonucu hayatını kaybetmiş ve son dönemde Amerika’da siyahilere yapılanların nezdinde bir figüre dönüşmüştü.

O günden bu yana haliyle herkes George Floyd hakkında konuşurken kelimelerini özenle seçiyor ve mirasına saygı göstermeye çabalıyordu. Bu durumu bozan kişi ise -büyük ihtimalle şaşırmayacaksınız- Kanye West oldu.

Son dönemde yaptıklarıyla, söyledikleriyle saçmalık derecesinde iyiden iyiye anormal bir yere çıkan Kanye West’in Drink Champs gibi uzun metrajlı (Kanye’nin son katıldığı bölüm 3 saat 25 dakika sürdü) ve konuşulan konuların nereye gideceği pek düşünülmeyen bir programa katılacağının açıklanmasıyla zaten ortaya sıkıntılı bir sonucun çıkacağı belliydi.

Neticede birçok konuda Kanye West’in enteresan zihninden dökülenleri dinlediğimiz programda, Watch The Throne 2‘nin yolda olduğunu öğrendik. Ki birçok kişi JAY-Z’nin bu durumdan habersiz olduğunu iddia ediyor. Bunun dışında da özellikle Yahudiler hakkında yaptığı sıkıntılı açıklamalar çok konuşuldu ve eleştirildi.

George Floyd hakkında söyledikleriyse süreci, programın kaldırılmasına kadar götürdü. Kanye West, programda açıkça George Floyd’un ölüm nedeninin polisin diziyle boğazına basmasından değil fentanil kullanımından kaynaklandığını belirtti. Bu yorumlar gündeme adeta bomba gibi düşerken, program sunucusu N.O.R.E., konuyla alakalı George Floyd’un ailesinden ve dinleyenlerden özür diledi. Program da bahsettiğim gibi yayından kaldırıldı.

Floyd’un 7 yaşındaki kızı Gianna’nın annesi Roxie Washington da Kanye West’in açıklamaları sonrası taciz, suistimal, karalama gibi suçlamalarla beraber 250 milyon dolar’lık bir dava açacaklarını duyurdu. Drink Champs’in kaldırılan olaylı bölümünün tamamını izlemek isteyenler için aşağıya bırakalım:

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Karim Benzema, Ballon d'Or ödül törenine 2Pac kombiniyle katıldı

Sonraki İçerik

İzlemeniz gereken 7 harika HIP-HOP/RAP film, dizi ve belgeseli!

İlgili İçerikler