Hip-hop’ın 50. yılına özel büyük konser: COMMON, RAKIM ve diğerleri!

1973 yılında DJ Kool Herc‘ün verdiği ev partisiyle başladığı kabul edilen hip-hop kültürünün 50. yılı, özellikle Amerika’da her yere tesir etmiş durumda. Neredeyse her etkinlikte, her ödül töreninde, her platformda bu durumla alakalı özel hazırlıklar yapılıyor.

Grammy Ödülleri‘ni düzenleyen The Recording Academy de yaklaşan Grammy Ödülleri öncesi bu konuda bir aksiyon alma kararı aldı. Yapılan açıklamaya göre “A Grammy Salute to 50 Years of Hip-Hop” yani “Grammy’nin Hip-Hop’ın 50. Yılına Saygı Duruşu” isminde özel bir konser hazırlanıyor.

8 Aralık’ta California’nın Inglewood şehrinde yer alan YouTube Theater‘da düzenlenip çekimi yapılacak konser, 10 Aralık’ta CBS kanalı üzerinden yayınlanacak. Yürütücü yapımcılığını LL Cool J ve Questlove‘ın üstlendiği konserde Rakim, Common, De La Soul, Talip Kweli, Remy Ma, Black Thought, Bun B, Monie Love, The Pharcyde, LL Cool J, Questlove, The Lady of Rage, Jermaine Dupri, Rakim, Uncle Luke, J.J. Fad, Yo-Yo, MC Sha-Rock gibi isimler sahne alacak. Bu isimlere ek olarak başka sanatçıların da sahne alacağı ve o isimlerin de önümüzdeki süreçte açıklanacağı söylendi.

LL Cool J

The Recording Academy’nin CEO’su Harvey Mason Jr. da konserle alakalı şöyle konuştu:

“Hip-hop, 50 boyunca yalnız müzik dünyasının önemli bir gücü değildi. Aynı zamanda kültürümüz üzerinde de büyük bir etki bıraktı. Hip-hop’ın sanat, moda, spor, politika ve topluma verdiği katkı göz ardı edilemez. Bu durumu Grammy sahnesinde böylesine gösterişli şekilde kutlayabildiğimiz için oldukça gururluyum. Düzenleyeceğimiz konser, bu özel janranın 50. yılıyla alakalı yapacaklarımızın yalnızca başlangıcı.”

Kaynak: Vibe

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

2023 BET Hip Hop Ödülleri'ne Kendrick Lamar damgası!

Sonraki İçerik

6ix9ine, Dominik Cumhuriyet'inde tutuklandı!

İlgili İçerikler