Kanye West, Adidas’ı hırsızlıkla suçladı ve CEO’larına seslendi: “Gelip benimle konuş.”

Donda 2’den beri sürdürdüğü sessizliğini Mayıs sonunda duyurduğu McDonald’s ortaklığıyla bozan Kanye West, resmi Instagram hesabından paylaşımla Adidas‘ı Yeezy‘nin modellerini kopyalamakla suçladı. Bilmeyenler için, Kanye West’in 2016’da Adidas’la sözleşme imzalasa da özellikle son 1-2 yıldır markadan çok memnun olmadığı ve Nike’a daha yakın bir tavır aldığı konuşuluyordu.

Yine kendine has şekilde oldukça açık bir metin yazan ve direkt olarak Adidas’ın CEO’su Kasper Rørsted‘e seslenen Ye, bu durumu bir “saygısızlık” olarak nitelendirdi.

Kanye West, yaptığı paylaşımda Adidas’a şu şekilde yüklendi:

“YE BURADA. Şu anda Kobe’nin öldüğü sokaktan geçiyorum, bu yüzden belki de şu an Mamba ruhunu içimde hissediyorumdur.

Kasper’a,

Artık bu bariz kopyalamaya daha fazla katlanamayacağım. Tüm spor ayakkabı kültürüne, tüm basketbolculara, rapçilere hatta herhangi bir ayakkabı dükkanında çalışan kişilere sesleniyorum. Aslında bu serzenişim kendini ifade etmek isteyip de kontratını kaybetmekten ya da deli olarak görülmekten çekinenler için. Cesaret, korkmamaktır. Cesaret, gerçekler için korkunuzun üzerine gitmektir. Bu ürün, yeteneği elinde bulunduran insanlar için bir saygısızlığı temsil ediyor. Bu ürün, Adidas’ın bizzat ürettiği fake Yeezy’ler. Kasper gelip benimle konuş. İyi günler!”

Kanye’nin yazdığı metinde direkt olarak “Gelip benimle konuş.” dediği Kasper Rørsted’in ya da Adidas’tan herhangi bir yetkilinin bu serzenişe nasıl bir cevap vereceği merak konusu. Kıyaslamanız adına Adidas Adilette 22 modeli ile Yeezy’leri de aşağıya bırakıyor olacağım.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

BEN FERO, geri döndü: BUNLAR ANLAMAZ yayında!

Sonraki İçerik

XXL FRESHMAN 2022 sınıfı resmen açıklandı: SoFaygo, KayCyy, Babyface Ray ve diğerleri!

İlgili İçerikler