BEN FERO, geri döndü: BUNLAR ANLAMAZ yayında!

Uzun süredir kulaklarımıza konuk olmayan Ben Fero, Bunlar Anlamaz isimli yeni şarkısıyla geri döndü.

Ben Fero’yu son olarak 9 Temmuz 2021’de Gringo ortaklığında çıkardığı 50 Kilo isimli parçada dinlemiştik. O günden beri hiçbir şarkı yayınlamayan Fero, Bunlar Anlamaz isimli parçasıyla döndü. Fero, şarkıyla ilgili şunu söyledi:

“Hâlâ burada olduğunuz için hepinize tek tek teşekkürler. Bununla tekrardan ısınalım, sıradakiler geldikçe yanacağız.”

Ben Fero’nun son solo işi, 2020’de çıkardığı YABANİ EP idi. O günden beri yalnızca 3 tane şarkıda yer almıştı ve bu 3 şarkının 3’ü de düetti. Fero, uzun süredir beklenen yeni şarkısı Bunlar Anlamaz ile tekrardan dinleyicilerinin karşısına çıkmış oldu. Şarkının prodüksiyonunda Goldfinger030 yer alıyor. Mix&mastering işlemlerini Gökhan Güler üstlenirken kapaktaki fotoğrafta da Felix AAA imzası var.

Ben Fero tarafında çok ilginç şeyler yaşandı dinleyicileri nedeniyle. Fero, eğlenceli ve motive eden bir figür olarak Türkçe Rap piyasasına hızlı bir giriş yapmıştı. O dönemin Türkçe Rap’ine çok zıt bir sound ve liriklere sahip olduğu için büyük bir linç yedi. Ben Fero’nun ara verdiği şu son 2 yılda öyle isimler ve şarkılar dinlendi ki, insanlar Ben Fero’ya bir anda büyük bir değer vermeye başladı. Her gönderisinin ve şarkısının yorumları “Değerini bilemedik Fero, lütfen geri dön” minvalinde sözlerle dolu.

Kendisi de aslında kitlenin tabiri caizse bir “koyun sürüsü” gibi davranıp kendisini linçlemesi sebebiyle rap’e ara vermişti. Saygınlık istiyordu. Dinlenme sayıları eskisi kadar yüksek olmasa da hem hâlâ çok fazla dinleniyor hem de istediği saygınlığa ulaşmış durumda. Bu yüzden muhtemelen Bunlar Anlamaz’dan itibaren seri şekilde yeni şarkılarla karşımıza çıkacaktır.

Geçtiğimiz haftalarda Instagram story’lerinden kendisine yöneltilen “Neden eskisi kadar üretken değilsin?” sorusuna şöyle cevap vermişti:

“Tabiri caizse ‘patladığım’ dönem, bu denli korona, savaş vb. gündemler yoktu. Aşırı gündem oldum. Sözde aynı işmiş diye çok yetersiz insanlarla ismim beraber anıldı, kıyaslandı. Yaptıklarım hep genele vuruldu, Türkçe Rap diye gündem olanlar arasında en aktif, en sebep bendim. Her şey üstümden döndü. Gittikçe, müzik kitlesi, vasat medya vb. insanlar işi karınca yarışına çevirdi. Her şey gözümde düştü. Velhasıl biraz mesafe koyunca da benimle gündem olanlar bir daha olamadı. Haklı çıktım.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

DAY N VEGAS line-up'ı yayınlandı: SZA, Travis Scott, J. Cole ve daha fazlası!

Sonraki İçerik

Kanye West, Adidas'ı hırsızlıkla suçladı ve CEO'larına seslendi: "Gelip benimle konuş."

İlgili İçerikler