Mopreme Shakur: “Biggie aslında 2Pac’ın Thug Life grubuna katılacaktı.”

Araları bozulup rap tarihinin en alevli tartışmalarından birini başlatmadan önce, 2Pac ve The Notorious B.I.G. araları gayet iyi olan 2 arkadaştı. Pac, Biggie’den daha genç piyasada adını duyurduğu için ona tabiri caizse abilik yapıyor, nasıl rap yapmasını gerektiğini söylüyor ve piyasa taktikleri veriyordu.

Pac’ın abisi Mopreme Shakur, AllHipHop‘ta katıldığı röportajda o günlere ışık tuttu ve Biggie’nin aslında 2Pac’ın öncülüğünü yaptığı Thug Life grubuna katılacağını söyledi. Pac’ın batıda işleyen bu grubu büyütmek istediğini ve bu büyümenin doğu yakası ayağında Biggie’yi söyleyen Mopreme, herkesin bildiği gibi 2Pac’ın 1994 yılında Quad Studios girişinde vurulmasından sonra her şeyi farklı olduğunu söyledi.

Mopreme Shakur, Ağustos 1994’te kaydedilen ve Pac ile Biggie’nin beraber yer aldığı nadir şarkılardan olan Runnin’ from tha Police kayıtları sırasında Biggie’nin Thug Life grubuna katılmasına karar verildiği ve aslında 2 tarafın da buna heyecanlı olduğunu belirtiyor. Ancak Pac’ın Kasım ayında vurulması, daha sonra başka bir davayla alakalı hapse girmesi, hapisteyken Biggie’nin “Who Shot Ya?” şarkısını çıkarması, Pac’ın bu şarkıyı üstüne alıp Hit ‘Em Up diss’ini yayınlaması ve devamında olaylarla Biggie & Thug Life birlikteliği yalnızca hayallerde kalmış oldu.

Thug Life grubu

Thug Life, zaten 2Pac’ın hayatını adadığı ve göğsüne de dövme yaptırdığı bir kod. Kodu detaylı şekilde web sitemizde içerikleştirmiştik. Aynı zamanda 1993 yılında da bu isimle bir rap grubu kuruldu. Grupta 2Pac, Big Syke, Mopreme Shakur, Macadoshis ve The Rated R isimleri vardı. Yalnızca 1 albümü çıkan grup, 1995 yılında dağılmıştı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Travis Scott, Kanye West hakkında: "O olmasaydı, Travis Scott olmazdı!"

Sonraki İçerik

Tory Lanez, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı!

İlgili İçerikler