KANYE WEST prodüksiyonda neden bu kadar iyi?

Kanye West, her daim kendisi hakkında konuşulurken tartışmaların da döndüğü bir isim ancak onun hakkında neredeyse herkesin ortak noktada buluştuğu bir konu var: Kanye West, işin prodüksiyon alanında özellikle de sample kesmek denince hip-hop tarihinde akla gelen ilk isimlerden. Bu kültüre olan sevgisi de tartışılamayacak bir diğer konu elbette.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir söyleşide Kanye West’in prodüksiyonda nasıl bu kadar iyi olduğunu anlayabileceğimiz bir hikaye anlatıldı.

Georgia doğumlu rap sanatçıcı Cyhi the Prynce, No Jumper‘da katıldığı podcast programında Kanye West’in prodüksiyon öğrendiği yıllara değindi. Cyhi, Kanye’nin 1991-1999 yılları arasında yayınlanan bütün hip-hop albümlerini aldığını ve bu albümlerde yer alan her şarkının altyapısını baştan yaptığını söyledi.

Cyhi konuşmasına şöyle devam etti: “Her beat’i yeniden yapması yetmiyormuş gibi, her sample’ın da üzerinden yeniden gidiyormuş. Mesela Nas’ın bir albümünü alıp ilk şarkıdan 16. şarkıya kadar gidiyormuş. Nas, Biggie, DMX… Kendini eğitmek için ondan önce bu işte kimler varsa hepsinin albümlerinin üzerinden geçiyormuş.”

Her ne kadar Cyhi the Prynce, Kanye West’in plak şirketi GOOD Music‘te yer alsa da Kanye’nin sample yeteneğine bakınca doğru olmaması hiçbir sebep yok.

Kanye West’in elinden çıkan en iyi altyapılar ve Cyhi the Prynce söyleşisinin tamamı ile kapatalım yazıyı. Hip-hop ile kalın!

 

  • JAY-Z – ’03 Bonnie and Clyde (feat. Beyoncé)
  • Kanye West – Heartless
  • Kanye West & JAY-Z – Ni**as in Paris
  • Big Sean – I Don’t Fuck With You (feat. E-40)
  • Rihanna – Bitch Better Have My Money

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Yarım kalan bir aşk hikayesi: TUPAC ve KIDADA

Sonraki İçerik

YENİ ÇIKANLAR: 5 Mart 2020 | Drake, Şehinşah, Tory Lanez, Contra ve çok daha fazlası!

İlgili İçerikler