KANYE WEST’in yeni albümü DONDA nerede?

Geçtiğimiz hafta boyunca Kanye West, Twitter’da inanılmaz aktifti. Uzun süredir tweet atmıyordu, biraz formdan düşmüş bence ama yine de hala o mecrayı en iyi kullanan isimlerden.

20 Temmuz’da Kanye sürpriz şekilde bir tracklist paylaşıp yeni albümünün cuma günü yayınlanacağını duyurdu. Daha sonra tweeti silse de -biz dahil- birçok sayfa çoktan haberi yaymıştı.

Tweet silindiği için albümün gelip gelmeyeceğinden emin değildik. Kanye daha sonra resmi olarak DONDA isimli yeni albümünü duyurdu.

Albüm hakkında hiçbir bilgi sahibi değildik. Kanye her zamanki Kanye idi yani anlayacağınız. Cuma günü geldi. Yerli ve global piyasada yeni işler birer birer yayınlanmaya başlandı. Ancak Kanye West’ten hiçbir iz yoktu.

Cuma günü bitene kadar gelir mi diye bekledik ancak albüm de gelmedi herhangi bir açıklama da elde edemedik. Olayın üzerinden 1 gün geçti, sular duruldu. Şimdi yavaş yavaş albümün niye gelmediği konusu tartışılıyor.

Amerika merkezli kaynakları ve forumları biraz karıştırınca benim gördüğüm ortak düşünce şu: Taylor Swift!

Perşembe gecesi bir anda sürpriz bir albüm duyuran sanatçı, Kanye’nin aksine sözünü tuttu ve “folklore” isimli yeni albümünü sevenleri ile buluşturdu. Kanye West’in de Taylor Swift’in arkasında kalma endişesi ile albümünü erteleme kararı verdiği konuşuluyor. Tabii ki bu olayın gerçek yüzünü hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz. Ancak olabilir mi? Olabilir. Ben beklerim Kanye’den. Yakın zamanda DONDA isimli albümünü dinleme umuduyla diyelim o zaman.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Motive, yeni albümü MAKAVELI'nin TRACKLIST'ini yayınladı!

Sonraki İçerik

SEGAH ile RÖPORTAJ! Kimdir, tag'ini kim seslendiriyor, hedefleri neler?

İlgili İçerikler